Facebook Pixel

Карантин через дельта-штам: нові правила в'їзду в Україну набули чинності

В Україні 2 липня почали діяти посилені правила карантину через поширення штаму коронавірусу «Дельта». Зміни, зокрема, стосуються перетину державного кордону.

Відповідні зміни до карантинних норм Кабінет міністрів вніс минулого тижня.

Нові правила в’їзду в Україну з 2 липня:

  • згідно з повідомленням на сайті Міністерства охорони здоров’я, Україна контролюватиме стан здоров’я тих, хто прибуває з країн, де штамм «Дельта» вже поширений, для чого організують пункти тестування на визначення антигена коронавірусу в пунктах пропуску через державний кордон.
  • Для того щоб іноземці (крім тих, хто постійно проживає у країні), особи без громадянства та ті, хто старше за 12 років і прибули з таких країн, як Індія, Велика Британія, Росія, Португалія або перебували на їхній території не менш як сім днів протягом останніх двох тижнів, перетнули державний кордон, необхідно в пунктах пропуску пройти експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу. У разі негативного результату в’їзд буде дозволено, якщо ні — то заборонено.
  • Водночас для українців, іноземців та осіб без громадянства, які проживають у країні (крім тих, хто молодше 12), і приїхали в Україну з Індії, Британії, Північної Ірландії, Росії, Португалії або перебували на їхній території не менше семи днів протягом останніх двох тижнів, також діє норма проходження експрес-тестування на визначення антигена. Якщо результат позитивний — вони повинні пройти самоізоляцію або обсервацію.
  • Список країн оновлюватиметься залежно від епідемічної ситуації.

Водночас на всій території України, як і раніше, діє «зелений рівень» епідемічної небезпеки. З карантинними обмеженнями можна ознайомитися за посиланням.

Контекст. Минулого тижня в Україні виявили два випадки штаму коронавірусу «Дельта». За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, він увічі заразніший, ніж традиційний уханьський альфа-штам.

Подякувати 🎉