Facebook Pixel

«Дельта» в Україні. У МОЗ розповіли про особливості штаму в країні

Особливості дельта-варіанту коронавірусу в Україні. Фото: Flickr

Особливості дельта-варіанту коронавірусу в Україні. Фото: Flickr

Нинішня хвиля коронавірусу накрила Україну раніше, ніж очікувалося. До того ж практично всі виявлені випадки – 95% загальної кількості – припадають на висококонтагіозний штам «Дельта». Як розповів в інтерв'ю «Голосу Америки» очільник українського МОЗ Віктор Ляшко, цей варіант коронавірусу має в нашій країні свої особливості.

«Лікарі-інфекціоністи говорять про певні особливості «Дельти» на території України: інфікована людина може мати симптоми 7 — 8 днів, а потім сатурація кисню різко падає з 92% до 70%. Таких людей важко витягти, їх підключають до апаратів штучної вентиляції легень».

Віктор Ляшко

Віктор Ляшко

міністр охорони здоров'я України

Міністр додав, що найбільше випадків нині фіксують у великих містах, а за крок до входження до «червоної» зони перебуває Херсонська область. Утім, у попередні хвилі вона не потрапляла навіть до «помаранчевої» зони, увесь час перебуваючи в «жовтій».

Ляшко наголосив, що зараз хворіють переважно невакциновані особи або ті, хто ще не хворів на коронавірусну інфекцію.

Telegram Logo

«Вакцина в нас є, спроможності системи охорони здоров’я також є. Але російська пропаганда, яка розганяє фейки на території нашої країни, не дає нам змоги рухатися такими темпами, як інші європейські держави. У нас гібридна війна, і нам доводиться воювати на всіх фронтах. Але, гадаю, ми впораємося».

Віктор Ляшко

Віктор Ляшко

міністр охорони здоров'я України

Контекст. Нагадаємо: раніше цього місяця в МОЗ визначилися з переліком професій, для яких вакцинація проти коронавірусу є обов’язковою. На працівників, які є в списку, але відмовляються від щеплення, чекає відсторонення від роботи без збереження заробітної плати.

У жовтні Кабмін виділив 25 млн грн на рекламу вакцинації.

Від початку вакцинації проти коронавірусу в Україні зробили щеплення 7 548 873 людям, із них 6 135 032 особи отримали дві дози вакцини.

Коментарі

Всі новини