Facebook Pixel

ВООЗ запускає глобальну програму обов'язкової вакцинації від COVID-19

ВООЗ запускає нову стратегію вакцинації більшості населення Землі проти COVID-19 і боротьби з нерівністю в розподілі вакцин.

Стратегія розрахована на період до середини 2022 року. Згідно з планами, до кінця 2021 року має бути вакциновано 40% населення планети, а до закінчення програми — 70%.

На думку глави організації Тедроса Аданома Гебреїсуса, з огляду на поточні темпи виробництва препаратів «ця мета цілком досяжна». Нині глобальне виробництво вакцин від COVID-19 становить майже 1,5 млрд доз на місяць, і цього достатньо для вакцинації 70% населення за умови справедливого розподілу препаратів.

За даними ВООЗ, до кінця вересня в усьому світі було введено трохи більше 6 млрд доз. Досягнення кінцевої мети потребує 11 млрд доз вакцин, уточнив Гебреїсус.

Для реалізації глобальних цілей вакцинації має бути триетапний підхід до цього процесу. Усі люди похилого віку, працівники охорони здоров'я та групи високого ризику будь-якого віку в кожній країні вакцинуються в першу чергу, а потім вакцинації підлягають усі дорослі групи населення в усіх країнах. На завершальному етапі потрібно розгорнути вакцинацію підлітків.

Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй і Генеральний директор ВООЗ закликають країни та виробників «без подальших затримок виконувати свої зобов'язання».

Тому всі країни повинні:

  • встановити оновлені національні цілі та плани вакцинації проти COVID-19 для розуміння необхідної кількості доз та управління інвестиціями у виробництво та перерозподіл вакцин;
  • ретельно контролювати попит на вакцини та їх споживання, щоб швидко адаптувати послуги та забезпечити безперервність постачань вакцин;
  • прагнути справедливого розподілу вакцин відповідно до триетапного підходу ВООЗ;
  • переглядати національні стратегії, політику та розстановку пріоритетів вакцинації за потреби, щоб використовувати нові дані для найефективнішого впливу наявних, модифікованих і нових вакцин.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉