Facebook Pixel

Макрон — із короною, екслідер Швейцарії помер. Чому ВООЗ критикує локдауни, а вакцинація — під загрозою

Глобальна програма з вакцинації жителів бідних країн проти коронавірусу, яку організувала Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), опинилася під загрозою зриву. Причинами стали проблеми з укладенням договорів із країнами, брак фінансування та зрив постачання вакцини.

Проєкт COVAX передбачає постачання двох мільярдів доз вакцини проти COVID-19 до кінця 2021 року до 91 країни світу для щеплення 20% найвразливіших і найбідніших верств населення, передає Reuters.

Варто зазначити, що Україна також підписала документи в рамках ініціативи COVAX про надання 8 млн доз вакцини проти COVID-19.

Однак країни-члени Європейського Союзу все ж мають намір дати старт масової вакцинації населення з 27 грудня з допомогою вакцини Pfizer і BioNTech. Про це у Twitter повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Водночас у ВООЗ впевнені, що повний локдаун — не найкращий сценарій для боротьби з коронавірусом, краще вводити більш м'які обмеження. Адже, крім підвищення рівня насилля, локдаун також призводить до падіння доходів громадян.

Основним же способом боротьби з пандемією є дотримання рекомендацій на кшталт дотримання дистанції та носіння масок у громадських місцях.

Однак країни Європейського Союзу здебільшого вирішили знову посилити карантинні обмеження. Стало відомо, що від коронавірусу помер колишній президент Швейцарії Флавіо Котті. На коронавірус також захворів президент Франції Еммануель Макрон.

Посилює карантинні обмеження на різдвяні свята й Латвія: обмеження в цій країні діятимуть із 21 грудня до 11 січня. У цей період закриються всі виставки, ярмарки, фітнес-центри, перукарні, салони краси, буде обмежено кількість пасажирів у громадському транспорті.

На тиждень будуть продовжені канікули для школярів. Однак працюватимуть музеї та бібліотеки, також можна буде займатися спортом на вулиці.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉