Facebook Pixel

Комендантська година та зачинені школи: країни ЄС закриваються на локдаун перед Різдвом

Країни Європейського союзу почали масово вводити нові обмеження на зимові свята. Так, в Італії заборонили подорожі між регіонами, у Німеччині закрили точки роздрібної торгівлі, а у Греції, щоб вийти з дому, доведеться отримати письмовий дозвіл.

Різдвяний локдаун у Німеччині

У Німеччині з 16 грудня до 10 січня почали діяти нові жорсткі обмеження. У країні закриють магазини, крім аптек, магазинів оптики та продовольчих. Також будуть зачинені перукарні та салони краси. Водночас працюватимуть автозаправки, автомобільні та велосипедні майстерні, банки, пошта та хімчистки з пральнями.

Не працюватимуть й школи — учням доведеться вчитися дистанційно.

Крім того, влада обмежила й кількість можливих гостей на приватних заходах. В одній квартирі може знаходитися п'ять дорослих осіб із двох сімей. А на Різдво з 24 до 26 грудня можна запросити лише чотирьох друзів. Також у Німеччині заборонили використовувати піротехніку.

Комендантська година у Франції

У Франції почала діяти комендантська година, відтепер на вулицю не можна виходити з 20:00 до 6:00. Така заборона не розповсюджується на тих, кому потрібно працювати вночі, або ж тих, хто потребує медичної допомоги та якщо заповнений спеціальний документ.

Водночас у країні скасували низку жорстких епідемічних заборон, зокрема на переміщення між регіонами, відвідування родичів жителями домів для літніх людей. А дітям дозволили відвідувати спортивні секції у закритих приміщеннях.

Локдаун у Нідерландах

У Нідерландах оголосили закриття всіх шкіл та другорядних магазинів щонайменше на п'ять тижнів. Крім того, заборонено знаходження більше двох людей навіть вдома. Під час різдвяних свят дозволено збиратися лише трьом дорослим особам.

Також до 19 січня зачинені дитячі садочки, тренажерні зали, музеї, кінотеатри, перукарні та салони краси. Школи почнуть працювати лише 18 січня.

Комендантська година у Греції

Локдаун у Греції триватиме до 7 січня. Для того, щоб вийти на вулицю громадяни повинні отримати дозвіл, надіславши текстове повідомлення на урядовий номер, де буде вказано причину та особисті дані.

Зараз у країні з 22:00 до 5:00 діє комендантська година. Зачинені магазини, ясла, а також початкові та середні школи.

Влада не планує зменшити обмеження навіть під час Різдва. Однак напередодні свят дозволено відкрити книжкові магазини та перукарні.

Водночас з 18 грудня обов’язковий карантин для подорожуючих, які прибувають до Греції, буде зменшений з 10 до трьох днів. Однак туристи повинні мати підтвердження негативного тесту на коронавірус.

Італія обмежила подорожі країною

Уряд Італії заборонив будь-які поїздки різними регіонами між 21 грудня та 6 січня. Мешканцям заборонено виїжджати з рідних міст на Різдво та Новий рік, якщо це не пов’язано з роботою, медичними причинами чи надзвичайними ситуаціями.

Також діє комендантська година з 22:00 до 5:00. Райони з найбільшою кількістю інфекцій закрили всі бари, ресторани та більшість магазинів, а також перукарні та косметологічні клініки. Заводи та основні служби, аптеки та супермаркети залишаються відкритими.

Нові правила на Різдво в Іспанії

В Іспанії з 23 грудня до 6 січня поїздки між регіонами дозволятимуться лише для відвідування друзів та сім'ї. Водночас громадські збори напередодні Різдва та Нового року будуть обмежені 10 людьми, включаючи дітей.

До початку травня 2021 року в країні діє комендантська година з 23:00 до 6:00. У цей проміжок часу людям дозволяється лише їхати на роботу, купувати ліки або доглядати за людьми похилого віку чи дітьми.

Однак регіональна влада може змінювати час комендантської години, а також закривати регіональні кордони для подорожей.

Скорочена комендантська година на Різдво у Португалії

У Португалії до 23 грудня діє надзвичайний стан, його переглянуть лише 18 грудня. Робота вдома є обов’язковою для понад 80% населення країни.

Також у країні діє комендантська година з 23:00 до 5:00, однак її скоротять напередодні та на саме Різдво. У свята ресторани зможуть працювати до 1:00, а комендантська година з 2:00 до 5:00.

Нові правила локдауну у Чехії

Ресторани, готелі та криті спортивні майданчики у Чехії закриються з 18 грудня. Громадські збори будуть обмежені шістьма людьми в приміщенні та поза приміщеннями, але магазини залишатимуться відкритими.

З 23:00 до 5:00 діятиме загальнонаціональна комендантська година, а різдвяні шкільні канікули розпочнуться раніше, ніж заплановано.

Данія обмежила продаж алкоголю до 2021 року

Данія запровадила часткове блокування в основних містах — Копенгагені, Орхусі та Оденсе — та в інших районах з 9 грудня. Крім того, у країні обмежили продаж алкоголю після 22:00 до 3 січня.

Водночас й на Різдво працюватиме обмеження на відвідування, збиратися можна лише 10 особам. Обмеження щодо роботи барів, ресторанів та нічних клубів у Копенгагені та прилеглих районах до 22:00 діятимуть до 3 січня.

Контекст. У Великобританії виявили нову мутацію коронавірусу, яка стрімко розвивається. Станом на 13 грудня 2020 року було виявлено 1108 випадків зараження, переважно на півдні та сході Англії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉