Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

У Великій Британії виявили новий штам коронавірусу: що думає ВООЗ

У Великобританії виявили нову мутацію коронавірусу, яка стрімко розвивається. Як повідомили в міністерстві охорони здоров'я країни, станом на 13 грудня 2020 року було виявлено 1108 випадків зараження, переважно на півдні та сході Англії.

Новий варіант захворювання назвали «VUI — 202012/01». Зараз міністерство його розслідує і поділиться висновками протягом наступних двох тижнів. Водночас поки що немає доказів, які дозволяють припустити, що цей штам впливає на тяжкість захворювання, реакцію антитіл або ефективність вакцини.

У той же час міністр охорони здоров'я Британії Метт Хенкок зазначив, що новий варіант коронавірусу, можливо, швидше передається від людини до людини, передає російська служба BBC.

Quote«Незалежно від причин, ми повинні швидко розпочати рішучі дії. На жаль, це абсолютно необхідно для того, щоб тримати це смертельне захворювання під контролем», — додав він.

Варто зазначити, що з 16 грудня в Лондоні та деяких районах введуть третю, найвищу ступінь загрози поширення захворювання.

Новий штам коронавірусу: що думають у ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), зі свого боку, не знайшла доказів того, що новий штам коронавірусу, який виявили в Британії, серйозно впливає на структуру патогена.

Про це на брифінгу заявила глава технічної групи підрозділу надзвичайних захворювань ВООЗ Марія Ван Керкхове.

Quote«Зараз немає свідчень того, що мутація вірусу поводиться якось інакше. Але необхідно проявляти обережність в оцінці ситуації. Ми уважно стежимо за тим, чи будуть у мутації знайдені зміни, які можуть нейтралізувати антитіла», — заявила вона.

Директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в галузі охорони здоров'я Майкл Райан сказав, що різні мутації є поширеними і це — звичайна справа. У той же час він навів приклад мутації від норок із Данії, заявивши, що до них виникли питання.

Контекст. Раніше Кабмін ухвалив рішення ввести локдаун в Україні з 8 по 25 січня 2021 року. Загалом карантин продовжили до 28 лютого 2021.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉