Facebook Pixel

«Червона зона»: до яких обмежень варто готуватися киянам

Як житиме столиця, коли потрапить до «червоної» зони карантину. Фото: УНІАН

Як житиме столиця, коли потрапить до «червоної» зони карантину. Фото: УНІАН

В Україні й надалі погіршується ситуація з поширенням коронавірусу. Уже сьогодні 11 областей країни відповідають «помаранчевій зоні», на порозі «червоної» стоять ще три – Харківська, Запорізька та Херсонська. До чого готуватися жителям Києва, коли будуть перевищені епідеміологічні показники, виданню «Сьогодні» розповів перший заступник КМДА Микола Поворозник.

За його словами, поки що Київ за усіма критеріями відповідає «жовтій» зоні, у місті діють відповідні обмеження.

«Якщо місто перейде до «помаранчевої» (або «червоної») зони, ми зможемо додавати свої обмеження, які посилять рівень безпеки в Києві, щоб вакциновані люди, попри жорсткі обмеження, могли безпечно працювати», — зазначив він.

Telegram Logo

Вхід за QR-кодом

За умови входження столиці до «червоної» зони, усі вакциновані зможуть і далі працювати, а невакцинованим доведеться або бути вдома, або систематично здавати тести, наголосив Поворозник. За його словами, для того щоб потрапити до закладу харчування, особі необхідно буде на вході пред’явити QR-код про вакцинацію або результат тестування на COVID-19. Аналогічні «правила гри» діятимуть і за потреби потрапити до органів державної влади.

Чи зупиниться транспорт

Столична влада ще влітку попереджала про введення спеціальних перепусток для користування громадським транспортом під час локдауну. На відміну від попереднього разу, наразі вони будуть електронними. Їх неможливо буде підробити або перепродати.

«Нині механізм видачі цих документів відпрацьований. Нам уже надійшло близько однієї тисячі заявок від підприємств міста на їхню видачу в складний період», — заявив Поворозник.

Контекст. У Раді нацбезпеки спрогнозували, що піку захворюваності на коронавірус в Україні слід очікувати наприкінці цього місяця — на початку наступного.

Коментарі

Всі новини