Facebook Pixel

США почали вакцинувати проти коронавірусу маленьких дітей

Американський регулятор дозволив щеплювати дітей віком від 5 років вакциною Pfizer. Фото: Flickr

Американський регулятор дозволив щеплювати дітей віком від 5 років вакциною Pfizer. Фото: Flickr

Американські медичні заклади з середи, 3 листопада, почали щеплювати дітей від 5 до 11 років проти коронавірусу. До цього Центри США з контролю й профілактики захворювань (CDC) і Управління з контролю за продуктами й ліками (FDA) схвалили для вакцинації цієї категорії громадян препарат Pfizer/BioNTech, пише Reuters.

Для дітей дозволена доза становить 10 мікрограмів (третина дорослої дози), ця кількість забезпечує захист від варіанту коронавірусу «Дельта». Препарат, ефективний на понад 90% у відверненні симптоматичної інфекції у наймолодшої категорії реципієнтів, також дасть змогу зменшити кількість карантинів або закриття шкіл.

Видання зазначає, що не усі батьки готові вакцинувати своїх маленьких дітей проти коронавірусу. Частину з них турбує відсутність довгострокових даних про безпеку препарату для осіб вказаного віку.

Telegram Logo

Додатково. У жовтні рішення вакцинувати дітей старше 3 років ухвалили в Китаї. Куба наразі вакцинує проти коронавірусу дітей віком від 2 років препаратом CoronaVac. Камбоджа імунізує дітей 6 — 11 років китайськими препаратами CoronaVac та Sinopharm. Регулятори Чилі схвалили вакцинування для дітей від 6 років CoronaVac, органи охорони здоров’я Аргентини дозволили вводити Sinopharm дітям від 3 років.

Регулювальні органи ЄС і Канади нині вивчають заявку Pfizer на імунізацію вікової групи 5 — 11 років.

Компанія Moderna поки що відклала запит на дозвіл щеплення дітей від 6 до 11 років і очікує вердикт FDA щодо імунізації препаратом її виробництва підлітків (12 — 17 років).

Контекст. За минулу добу в Україні виявили рекордну кількість нових хворих на коронавірус – 27 377, з них 1 787 дітей.

Коментарі

Всі новини