Facebook Pixel

У США схвалили перший препарат проти коронавірусу

Адміністрація США з контролю за якістю продуктів харчування та ліків (FDA) схвалила противірусний препарат Velklury (діюча речовина ремдесивір) виробництва компанії Gilead Sciences для лікування CОVID-19.

Як повідомив «Голос Америки», це перші схвалені ліки проти коронавірусу.

У травні цей препарат отримав схвалення в США для використання проти коронавірусу в надзвичайних умовах. Тепер же Velklury визнано безпечним й ефективним засобом для лікування «пацієнтів з COVID-19, яким потрібна госпіталізація». Його рекомендували використовувати для пацієнтів старше за 12 років, які потребують госпіталізації.

У науковому журналі New England Journal of Medicine опубліковано результати третьої фази випробувань препарату. Зазначено швидше одужання дорослих пацієнтів із помірними й важкими симптомами коронавірусної хвороби, а також уповільнення розвитку хвороби в пацієнтів, які потребують додаткового постачання кисню. У середньому ремдесивір скоротив час відновлення хворих на третину — із 15 до 10 днів.

До початку пандемії Gilead активно не виробляла ремдесивір, а тепер говорить, що працює над розширенням своїх потужностей. У травні вона заявила, що підписала ліцензійні угоди з п'ятьма компаніями. Вона надасть цим виробникам ноу-хау, що дозволить їм у найближчі місяці швидко наростити виробництво ремдесивіру для поширення в 127 країнах.

Контекст. У середині жовтня Всесвітня організація охорони здоров'я оприлюднила попередні результати дослідження, які показують, що лікувальні властивості ремдесивіру проти COVID-19 є «незначними або відсутні».

Ремдесивір надійде в Україну. Про це в інтерв'ю «Радіо Свобода» 18 жовтня повідомив заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко. Його вже закуплено державним підприємством «Медичні закупівлі України».

Подякувати 🎉