Адміністрація США з контролю за якістю продуктів харчування та ліків (FDA) схвалила противірусний препарат Velklury (діюча речовина ремдесивір) виробництва компанії Gilead Sciences для лікування CОVID-19.
Як повідомив «Голос Америки», це перші схвалені ліки проти коронавірусу.
У травні цей препарат отримав схвалення в США для використання проти коронавірусу в надзвичайних умовах. Тепер же Velklury визнано безпечним й ефективним засобом для лікування «пацієнтів з COVID-19, яким потрібна госпіталізація». Його рекомендували використовувати для пацієнтів старше за 12 років, які потребують госпіталізації.

У науковому журналі New England Journal of Medicine опубліковано результати третьої фази випробувань препарату. Зазначено швидше одужання дорослих пацієнтів із помірними й важкими симптомами коронавірусної хвороби, а також уповільнення розвитку хвороби в пацієнтів, які потребують додаткового постачання кисню. У середньому ремдесивір скоротив час відновлення хворих на третину — із 15 до 10 днів.
До початку пандемії Gilead активно не виробляла ремдесивір, а тепер говорить, що працює над розширенням своїх потужностей. У травні вона заявила, що підписала ліцензійні угоди з п'ятьма компаніями. Вона надасть цим виробникам ноу-хау, що дозволить їм у найближчі місяці швидко наростити виробництво ремдесивіру для поширення в 127 країнах.
Контекст. У середині жовтня Всесвітня організація охорони здоров'я оприлюднила попередні результати дослідження, які показують, що лікувальні властивості ремдесивіру проти COVID-19 є «незначними або відсутні».
Ремдесивір надійде в Україну. Про це в інтерв'ю «Радіо Свобода» 18 жовтня повідомив заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко. Його вже закуплено державним підприємством «Медичні закупівлі України».
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист
Чому ринок медичного обладнання посилено досліджують правоохоронці і що з цим робити