Facebook Pixel

Тарифи, субсидії та віялові відключення. В уряді розповіли, до чого готуватися українцям цього опалювального сезону

У Кабміні обіцяють, що ціни та тарифи для українців цього опалювального сезону зростати не будуть. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що населенню також не варто турбуватися про віялові відключення. В ефірі ток-шоу «Право на владу» він наголосив, що тарифи наразі є помірними та нижчими за європейські й світові.

Тарифи на електроенергію

Шмигаль нагадав, що з 1 жовтня тариф на електроенергію становить:

  • 1,44 грн за умови споживання до 250 кВт•год на місяць;
  • 1,68 грн за кВт•год для тих, хто споживає понад 250 кВт•год на місяць.

Тарифи на газ

Наразі «Нафтогаз України» пропонує українцям газ за ціною 7,96 грн за куб. Громадяни, які потрапили на постачальника «останньої надії», платитимуть так само.

Найвигіднішу ціну на листопад – 7,79 грн за куб – пропонує газопостачальна компанія «Енерджі Трейд Груп» (ETG.UA). Трошки вищу ціну просять Neogas (7,8 грн), «Евода Трейд КП Луцькводоканал» (7,88 грн), «Черкасигаз Збут» і «Уманьгаз Збут» (7,89 грн). Найвищий цінник у «Житомирської обласної енергопостачальної компанії» та «Херсонської обласної енергопостачальної компанії» (13,5 грн).

Тарифи на тепло та гарячу воду

Завдяки підписанню меморандуму про врегулювання проблемних питань у сфері постачання тепла й гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 років, тарифи, як обіцяють в уряді, залишаться незмінними. «Нафтогаз» зобов'язався постачати газ для виробників тепла і для населення за ціною 7420 грн за 1000 куб. м.

Ціни на тепло. Ми підписали меморандум із місцевим самоврядуванням. Частину податку з доходів фізичних осіб, частину з акцизу віддали місцевому самоврядуванню наступного року. Це понад 30 млрд грн, яких цілком достатньо, щоб органи місцевого самоврядування спокійно втримали тарифи на тепло й гарячу воду на тогорічному рівні. Ті громади, де індекс податкоспроможності недостатній - це близько 60 громад - ми їх підтримуємо окремою субсидією.

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Поза тим, на сайті Мінрегіону тарифи на послуги з теплопостачання для населення наведено поки що станом на 01.08.2021 року.

Віялові відключення

Прем’єр підкреслив, що в Україні нема жодних підстав для віялових відключень.

Уряд ухвалив рішення про заборону відключення або не включення під час опалювального сезону тепла й газу для населення й для всіх підприємств. Безперервне постачання газу й тепла забезпечено законодавством і рішеннями уряду.

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Субсидії

Шмигаль розповів, що українцям, які проживають в областях, що перебувають в «червоній» зоні виплачуватиметься підвищена субсидія. Згідно з постановою Кабміну у вказаних регіонах соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням і природним газом для приготування їжі й підігріву води, на які розраховано субсидію, збільшені на 50%.

Подякувати 🎉