Facebook Pixel

Словаччина надала аварійну допомогу електроенергією Західній Україні

Україна отримала аварійну допомогу е/е зі Словаччини. Фото: t.me/Ukrenergo/

Україна отримала аварійну допомогу е/е зі Словаччини. Фото: t.me/Ukrenergo/

«Укренерго» активувало аварійну допомогу з енергосистеми Словаччини для забезпечення операційної безпеки та уникнення відключення споживачів «острова Бурштинської ТЕС».

«Сьогодні, 11 листопада, з 16:00 диспетчерський центр НЕК «Укренерго» для забезпечення операційної безпеки та уникнення відключення споживачів «острова Бурштинської ТЕС» активував аварійну допомогу з енергосистеми Словаччини в розмірі 100 МВт», — повідомляє системний оператор.

Причиною активації допомоги стало аварійне відключення через свищі в котлах блоку №9 та блоку №4 «ДТЕК Бурштинська ТЕС». У результаті станом на 13:00 в аварійному ремонті перебували одразу 4 блоки Бурштинської ТЕС і ще 3 — у поточному ремонті. Працюють лише 5 блоків Бурштинської ТЕС.

Telegram Logo

Крім того, на реконструкції перебуває Теребле-Рицька ГЕС, а Калуська ТЕЦ працює з мінімальним навантаженням через обмежені запаси палива.

Сукупність цих чинників створила дефіцит електроенергії в регіоні.

Повідомляється, що перед активацією аварійної допомоги на Бурштинській ТЕС достроково було виведено з ремонту енергоблок №2.

«Відповідно після того, як цей блок буде завантажений до потужності 100 МВт, аварійну допомогу до «острову Бурштинської ТЕС» можна буде деактивувати», — пояснили в «Укренерго».

Бурштинська теплова електростанція розташована біля міста Бурштин (Івано-Франківська область) на перетині ліній електропередач, що з'єднують Україну з Угорщиною, Румунією та Словаччиною.

imagesweservnl-520462-google-chrome.jpg

Встановлена потужність – 2334 МВт. 12 енергоблоків (потужністю 200 МВт кожен) було введено в експлуатацію в 1965-1969 роках. Завдяки вдалому географічному розташуванню 2 — 3 енергоблоки постійно працюють на експорт. Є основним джерелом виробництва електроенергії в «енергоострові Бурштинської ТЕС», забезпечуючи до 90% генерації регіону.

Основне технологічне паливо — енергетичне вугілля, допоміжне — природний газ і мазут. Усі паливні котли обладнано комбінованими вуглегазомазутними пальниками.

З 1995 року Бурштинська ТЕС входить до складу ПАТ «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова.

Коментарі

Всі новини