Facebook Pixel

«Укренерго» звинуватила ДТЕК у розбалансуванні енергосистеми: компанія відповіла

Дефіцит потужностей і аварійна допомога з Білорусі та Словаччини: «Укренерго» звинувачує «ДТЕК». Фото: Pixabay

Дефіцит потужностей і аварійна допомога з Білорусі та Словаччини: «Укренерго» звинувачує «ДТЕК». Фото: Pixabay

Незалежний оператор системи передачі електроенергії «Укренерго» пояснив, що 2 листопада змушений був активувати аварійну допомогу з Білорусі через дефіцит потужностей, який стався через підвищену аварійність на енергоблоках теплових електростанцій у період сезонного збільшення споживання населенням.

Згідно з даними оператора, до ситуації, що склалася, призвели:

  • затримка виведення з планового ремонту блоку №8 «ДТЕК Курахівська ТЕС»;
  • відправка на ремонт корпусу 1а «ДТЕК Криворізька ТЕС»;
  • аварійний ремонт енергоблоку №11 ««ДТЕК Бурштинська ТЕС.

Ба більше, напередодні «Укренерго» довелося активувати аварійну допомогу зі Словаччини обсягом 80 МВт-год, щоб компенсувати брак потужностей й виконання погодженого сальдо перетоку з ENTSO-E в «острові Бурштинської ТЕС». Причиною стало виведення в аварійний ремонт енергоблоків №11 та №6 «ДТЕК Бурштинська ТЕС».

Telegram Logo

Водночас в «Укренерго» заявили про зниження генерації ВДЕ та істотне перевиробництво на ГЕС.

Quote«Через стрімке підвищення рівня аварійності генерувального обладнання на ТЕС компанії ДТЕК НЕК «Укренерго» звернеться до Державної інспекції енергетичного нагляду України щодо необхідності проведення відповідних перевірок», — наголосив оператор.

Зі свого боку «ДТЕК Енерго» вимагає спростування звинувачень на свою адресу.

Quote«Компанія сприймає надумані звинувачення системного оператора як частину політичного тиску у відповідь на послідовну та принципову позицію щодо неприпустимості імпорту електроенергії з Росії та Білорусі та спробою перекласти відповідальність за провальну енергетичну політику країни з державних чиновників на енергетиків і шахтарів», — йдеться в її заяві.

У «ДТЕК» підкреслили, що компанія працює понаднормово вже три місяці для того, щоб компенсувати простій державних теплових електростанцій — теплоелектроцентралей.

Quote«ДТЕК Енерго» попри безпрецедентну кризу та рекордні ціни на енергоресурси імпортувала в країну понад 300 тис. тонн вугілля, надавши безоплатну підтримку державним ТЕС. Найближчим часом компанія чекає ще на 4 партії вугілля зі США. Тоді як держгенерація – 0», — додали в компанії.

Водночас у «ДТЕК» жодним словом не обмовилися про зупинення енергоблоків.

Національна енергетична компанія «Укренерго» — системний оператор Об'єднаної енергетичної системи (ОЕС) України. Є приватним акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі. Підпорядковується Міністерству фінансів України.

ENTSO-E (англ. European Network of Transmission System Operators for Electricity) — європейська мережа системних операторів передачі електроенергії, яку було створено в липні 2009 року. До завдань ENTSO-E входить забезпечення експлуатації, управління та розвитку європейської системи передачі електроенергії для забезпечення потреб в електриці та енергетичної безпеки ринку ЄС.

Коментарі

Всі новини