Facebook Pixel

П’ять кораблів зі США везуть до України майже 280 тисяч тонн вугілля – ЗМІ

Україна імпортує 280 тисяч тонн вугілля із США. Фото: Flickr

Україна імпортує 280 тисяч тонн вугілля із США. Фото: Flickr

Українська сторона отримає майже 280 тис. тонн вугілля зі США. Як повідомило урядове джерело виданню «Інтерфакс-Україна», судна із відповідним вантажем уже найближчим часом прибудуть до портів України.

За його словами, загалом пливе 5 кораблів, з них 4 везуть вугілля для ДТЕК, ще 1 – для «Центренерго». Співрозмовник агентства зазначив, що, окрім США, українська влада закуповує певні обсяги вугілля в Казахстані.

Додатково. Як свідчать дані Державної митної служби, у жовтні 2021 року Україна імпортувала вугілля енергетичних марок на майже $43 млн, водночас у той самий період рік тому сума становила $17,1 млн. Минулого місяця українська сторона імпортувала енергетичне вугілля з РФ (на $34,6 млн), Польщі ($6,3 млн) та Казахстану (майже $1,3 млн). Вартісний імпорт в Україну у вересні цього року становив майже $33,4 млн ($20,3 млн у вересні 2020 року).

Telegram Logo

Контекст. Наприкінці жовтня Міненерго заявило про намір імпортувати 562 тис. тонн вугілля.

Загалом Україні необхідно імпортувати приблизно 3,5 млн тонн енергетичного вугілля для проходження опалювального сезону. Генерувальні компанії ДТЕК і «Центренерго» ще влітку почали укладати контракти на імпорт вугілля.

Раніше повідомлялося, що Міністерство фінансів під час підготовки проєкту бюджету на 2022 рік не врахувало пропозиції Міністерства енергетики на суму 7,6 млрд грн, що призведе до високої аварійності, зниження видобутку вугілля та зростання імпорту ресурсу.

Коментарі

Всі новини