Facebook Pixel

Росія оголосила про припинення постачань до України вугілля енергетичних марок з 1 листопада

Російська Федерація заявила, що з 1 листопада більше не постачатиме на територію України вугілля, що використовується для потреб енергетики.

Quote«Мова йде про вугілля марки А (антрацит) та П (пісне). Таке вугілля завозила компанія ДТЕК (Луганська ТЕС, Криворізька ТЕС), Донбасенерго (Слов’янська ТЕС) та Технова (Дарницька ТЕЦ, Сумська ТЕЦ, Чернігівська ТЕЦ)», — вказав у своєму телеграм-каналі очільник комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.

Він додав, що нововведення не стосуватиметься коксівного вугілля та наголосив, що дії Кремля такі, які Україна спостерігала восени 2014 року.

Додатково. У листопаді 2014 року Росія різко призупинила постачання вугілля до України. На той момент в нашій країні спостерігався дефіцит окремих енергетичних марок вугілля через війну на Донбасі, де воно переважно й добувалося.

Контекст. Лише напередодні Міненерго завило про намір імпортувати 562 тис. тонн вугілля.

Загалом Україні необхідно імпортувати приблизно 3,5 млн тонн енергетичного вугілля для проходження опалювального сезону. Генерувальні компанії ДТЕК і «Центренерго» ще влітку почали укладати контракти на імпорт вугілля.

Раніше повідомлялося, що Міністерство фінансів під час підготовки проєкту бюджету на 2022 рік не врахувало пропозиції Міністерства енергетики на суму 7,6 млрд грн, що призведе до високої аварійності, зниження видобутку вугілля та зростання імпорту ресурсу.

Нагадаємо, з 1 листопада Україна знову почне закупати електроенергію у РФ та Білорусі через брак вугілля на вітчизняних ТЕС. Заборону імпорту електроенергії із вказаних країн 26 травня було ухвалено Національною комісією регулювання сфери енергетики та комунальних послуг, вона діяла до 1 жовтня 2021 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉