ДТЕК звинуватили в монополії, але дали час на виправдання

ДТЕК звинуватили в монопольному зловживанні. Фото: сайт компанії

ДТЕК звинуватили в монопольному зловживанні. Фото: сайт компанії

Антимонопольний комітет попередньо оцінив дії «ДТЕК Західенерго» та «Д.Трейдінг» (входить у групу ДТЕК) у зоні «Бурштинського енергоострова» як монопольне зловживання. Відомство вже завершило збір і аналіз доказів щодо цієї справи.

Як повідомили у пресслужбі Антимонопольного комітету (АМКУ), відомство почало розслідування у жовтні 2019 року. За попередніми його результатами, з липня по жовтень минулого року ДТЕК займав монопольне становище на регіональному ринку комерційного продажу електроенергії та балансування в години мінімального та максимального навантаження.

За даними АМКУ, «ДТЕК Західенерго» з липня під час мінімального навантаження зменшувала обсяги електроенергії, яку пропонувала. Це призвело до зростання обсягів продажів на балансуючому ринку за завищеними цінами.

Telegram Logo

З липня по жовтень компанія також у години мінімального навантаження встановлювала на ринку завищені ціни, які були економічно необґрунтованими.

«Такі дії відповідача у справі були б неможливими за умови існування значної конкуренції на ринку, отже, вони кваліфікуються Антимонопольним комітетом як зловживання монопольним (домінуючим) становищем», – зазначили у відомстві.

І додали, що незабаром Комітет призначить засідання, на якому справа розглядатиметься у присутності представників ДТЕК.

В АМКУ також зазначили, що конкуренцію «ДТЕК Західенерго» могла б скласти електроенергія з європейських країн-сусідів (скажімо, зі Словаччини). Але «Д.Трейдінг» викуповувала більшу частину пропускної здатності за напрямом «Словаччина – Україна», водночас обмежуючи імпорт.

burshtyn2.jpg
Quote«Тобто «ДТЕК Західенерго» могла диктувати свої умови всьому ринку. У разі прийняття Комітетом рішення, яке підтвердить порушення законодавства, на порушників буде накладено штраф у розмірі до 10% доходу від реалізації продукції за останній звітний рік», – резюмували у відомстві.

Контекст. Ціна на електроенергію в «Бурштинському енергоострові» збільшилася на 21,8% – до 1,79 грн за кВт*год, що призвело до зупинки чотирьох блоків Бурштинської ТЕС ДТЕК Ріната Ахметова, які працювали для угорських споживачів. Це призвело до припинення експорту електроенергії до Угорщини з України.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Як можна зупинити «Північний потік-2» — найбільш ефективні дії України

Щоб ефективно протистояти завершенню будівництва газопроводу «Північний потік-2» Україні та її союзникам необхідно застосовувати Міжнародне морське право.

Україна відновила історичний рекорд щодо експорту зернових — Мінекономіки

За даними Держмитслужби 2019/2020 маркетинговий рік завершився новим історичним рекордом — на зовнішні ринки поставлено 57,2 млн тонн зернових, зернобобових та борошна.

«Социс» показав рейтинг Зеленського та партій

Якби вибори в Україні відбулися найближчим часом, то за президента Володимира Зеленського проголосували б 36,6% з тих, хто пішов би на вибори. За лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка — майже 21%.