Ціна на електроенергію в «Бурштинському енергоострові» збільшилася на 21,8% – до 1,79 грн за кВт*год, що призвело до зупинки чотирьох блоків Бурштинської ТЕС ДТЕК Ріната Ахметова, які працювали для угорських споживачів.
Експорт електроенергії до Угорщини з України припинився, повідомив у себе в facebook голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.
«Ціна в Угорщині зараз 25-35 євро/МВт*год, а в Україні – 40-55 євро. Звісно, на угорський ринок працювати менш вигідно, а піти в угорський уряд і щось для себе лобіювати — це там неможливо, можна і до в'язниці потрапити. Рішення щодо експорту — це виключно добровільне рішення приватної компанії», — написав він.
Герус підкреслив, що через неконкурентноздатність українська енергетика втрачає позиції на експортних ринках.

Зростання цін також обумовлене тим, що диспетчери оператора системи передач «Укренерго» обмежили імпорт електроенергії в «Бурштинський енергоострів».
«Бурштинська ТЕС — це близько 90% генеруючих потужностей острова. Ще 5-6 трейдерів займалися імпортом. І щойно обмежили імпорт, як це миттєво вплинуло на ціну», — зазначив Герус.
Згідно з його даними, ціна електроенергії 6 квітня становила 1,47 грн за кВт*год, а ціна 7 квітня – 1,79 грн за кВт*год. Отже, зростання ціни у вівторок склало 22% проти понеділка.
«Звісно, в ідеалі варто було б закрити весь імпорт і купувати в українських бізнесменів за справедливими цінами. На жаль, наші олігархічні монополії відразу «задирають» ціни і вважають, що всі українці змушені купувати у них за завищеними цінами. Це завжди слід розуміти, коли ми обираємо між конкуренцією та монополією на ринку», — каже Андрій Герус.
Контекст. Ціна на електроенергію для промислових підприємств в Україні досягла 1,68 грн за кВт*год наприкінці березня, що удвічі вище, ніж у Європі.
Вартість електроенергії в Україні завищена також через те, що сонячні та вітрові електростанції працюють за завищеним «зеленим» тарифом. Вони витісняють вугільні та атомні станції, які дають електроенергію, що утричі дешевша.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки