Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Угорщина відмовилася від електроенергії Ріната Ахметова через завищену ціну

Ціна на електроенергію в «Бурштинському енергоострові» збільшилася на 21,8% – до 1,79 грн за кВт*год, що призвело до зупинки чотирьох блоків Бурштинської ТЕС ДТЕК Ріната Ахметова, які працювали для угорських споживачів.

Експорт електроенергії до Угорщини з України припинився, повідомив у себе в facebook голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

«Ціна в Угорщині зараз 25-35 євро/МВт*год, а в Україні – 40-55 євро. Звісно, на угорський ринок працювати менш вигідно, а піти в угорський уряд і щось для себе лобіювати — це там неможливо, можна і до в'язниці потрапити. Рішення щодо експорту — це виключно добровільне рішення приватної компанії», — написав він.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Герус підкреслив, що через неконкурентноздатність українська енергетика втрачає позиції на експортних ринках.

Зростання цін також обумовлене тим, що диспетчери оператора системи передач «Укренерго» обмежили імпорт електроенергії в «Бурштинський енергоострів».

«Бурштинська ТЕС — це близько 90% генеруючих потужностей острова. Ще 5-6 трейдерів займалися імпортом. І щойно обмежили імпорт, як це миттєво вплинуло на ціну», — зазначив Герус.

Згідно з його даними, ціна електроенергії 6 квітня становила 1,47 грн за кВт*год, а ціна 7 квітня – 1,79 грн за кВт*год. Отже, зростання ціни у вівторок склало 22% проти понеділка.

«Звісно, в ідеалі варто було б закрити весь імпорт і купувати в українських бізнесменів за справедливими цінами. На жаль, наші олігархічні монополії відразу «задирають» ціни і вважають, що всі українці змушені купувати у них за завищеними цінами. Це завжди слід розуміти, коли ми обираємо між конкуренцією та монополією на ринку», — каже Андрій Герус.

Контекст. Ціна на електроенергію для промислових підприємств в Україні досягла 1,68 грн за кВт*год наприкінці березня, що удвічі вище, ніж у Європі.

Вартість електроенергії в Україні завищена також через те, що сонячні та вітрові електростанції працюють за завищеним «зеленим» тарифом. Вони витісняють вугільні та атомні станції, які дають електроенергію, що утричі дешевша.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини