Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Енергоострів Бурштинської ТЕС приєднають до енергосистеми України

Бурштинська ТЕС. Фото: join.dtek.com

Бурштинська ТЕС. Фото: join.dtek.com

Торгова зона «Острів Бурштинської ТЕС» буде відокремлена від енергосистеми Європи (ENTSO-E) і приєднана до Об'єднаної енергосистеми України під час проходження ізольованого режиму роботи взимку 2021-2022 рр і влітку 2022 в рамках процесу інтеграції в ENTSO-E.

Таким чином, тестування буде проходити вся енергосистема України, повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, передає ExPro.

«Цікавий факт: коли ми будемо проходити ізольований режим ми плануємо приєднати Острів Бурштинської ТЕС назад до енергосистеми України», — сказав він.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Після синхронізації через підстанцію «Мукачево» в Закарпатській області будуть проходити транзитні перетоки між сусідніми європейськими країнами.

За його словами, проект синхронізації має дуже важливе ринкове значення для регіонів, що входять до складу Острова Бурштинської ТЕС, а це Івано-Франківська, Закарпатська і частина Львівської областей.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Сьогодні ми бачимо дуже великий розрив в цінах між Островом Бурштинської ТЕС і рештою України. Якби наша енергосистема вже була синхронізована з європейською, цього Острова Бурштинської ТЕС фізично б не існувало і будь-який український споживач і на Закарпатті, і у Вінницькій області, і на Хмельниччині мав би доступ до єдиного вільного ринку», — додав керівник «Укренерго».

Бурштинська теплова електростанція — розташована біля міста Бурштин (Івано-Франківська область) на перетині ліній електропередач, що з'єднують Україну з Угорщиною, Румунією, Словаччиною.

Встановлена потужність — 2334 МВт. 12 енергоблоків (потужністю по 200 МВт кожний) були введені в експлуатацію в 1965-69 рр. Завдяки вдалому географічному розташуванню 2-3 енергоблоки постійно працюють на експорт.

Основне технологічне паливо — енергетичне вугілля, допоміжне — природний газ і мазут. Всі паливні котли обладнані комбінованими вуглегазомазутними пальниками.

З 1995 року Бурштинська ТЕС входить до складу ПАТ «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова.

Коментарі

Всі новини