Facebook Pixel

Як змінити постачальника газу в Україні: інструкція

Завдяки запуску ринку газу в Україні з літа 2020 року українці мають можливість змінювати постачальника газу для того, щоб обрати для себе найкращий варіант і сплачувати за паливо менше. У сюжеті партнера The Page — програмі «Перша Шпальта» розповіли про те, як змінити постачальника, де це можна зробити та які документи потрібні для процедури.

Як обрати постачальника газу та де можна його змінити онлайн і офлайн

За словами директорки з маркетингу компанії «Нафтогаз» Ганни Швед, наразі в Україні є кілька інформаційних ресурсів, які дають змогу порівняти пропозиції газових компаній завдяки аналізу цін, сервісів і самої процедури зміни постачальника.

Quote«На ринку діють понад 50 компаній-постачальників газу. Змінити постачальника можна онлайн і офлайн. Це можна зробити через сайт Газ.ua або скористатися вебплатформою «Приват24», — пояснює вона.

Водночас змінити постачальника офлайн можна в мережі партнерів «Нафтогазу» (є приблизно 2 тис. точок, наприклад, відділення Ощадбанку або банку ПУМБ).

Документи для зміни постачальника газу:

  • індивідуальний податковий номер;
  • документ, що засвідчує право власності на об’єкт газопостачання;
  • ЕІС-код (його можна знайти в платіжках за газ або розподіл газу, у своєму особистому кабінеті або звернутися до call-центру оператора газопостачання).

Як змінити постачальника газу

На відповідному сайті потрібно змінити форму, що містить персональну інформацію, вказати, чи маєте ви пільги та субсидії (після зміни постачальника вони зберігаються), після чого автоматично створюється файл заявки, прикріплюються всі необхідні документи. Перепідключення клієнта займає від трьох до п’яти днів.

Швед також радить поцікавитися програмами лояльності й тарифними пакетами постачальників газу.

Quote«У нас є тарифний план «Річний», тобто клієнт фіксує певну кількість кубів, яку він планує спожити впродовж року, та ціну на газ. Найменша ціна за «Річним» тарифним планом у вересні та серпні становила 4,73 грн», — говорить вона.

Контекст. За оптимістичного сценарію ціни на газ для населення 2021 року зростуть на 20%, у 2022 році – на 10%, а у 2023-2024 роках додаватимуть по 5% щорічно.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉