Тарифи на газ з квітня: що буде з цінами після скасування «газу за 7 гривень»

Як українці платитимуть за газ після скасування тарифу по 7 грн. Фото: pixabay / zsuzsannasolti

Як українці платитимуть за газ після скасування тарифу по 7 грн. Фото: pixabay / zsuzsannasolti

Обмеження цін на газ для населення в розмірі 6,99 грн за кубометр діятиме до 31 березня 2021 року, а потім Україна повернеться в стан нормального функціонування ринку, повідомила заступник глави Офісу президента Юлія Свириденко на форумі Ukraine30, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Вона також заявила, що перед Міністерством енергетики стоїть завдання розробити більш системні рішення для того, щоб не довелося приймати подібні обмеження наступного року.

Quote«Необхідно більш системно подивитися на роботу держрегуляторів, посилити боротьбу з бар'єрами, які створюють монополісти, і створити єдину базу споживачів послуг, щоб ті, хто потребує, могли отримувати адресну допомогу», — сказала вона.

Водночас «Обозреватель» пише, що з 1 квітня всіх українців автоматично переведуть на річні тарифи і зобов'яжуть їх розробити всіх постачальників газу.

Telegram Logo

Варто зазначити, що в серпні 2020 року «Нафтогаз» пропонував підключити річний тариф за 4,73 грн за кубометр, проте місячна ціна тоді становила 3,24 грн. Принцип річного тарифу в тому, що влітку з річним тарифом газ коштує дорожче, а взимку користувачі платять свою фіксовану вартість, при цьому платити потрібно рівними частинами протягом року, а скільки газу забронювати на рік, ви обираєте самі.

Контекст. Раніше Кабмін затвердив максимальну ціну на газ на рівні 7 грн за кубометр. Також була встановлена і максимальна вартість розподілу газу — 1,8 грн за кубометр.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини