Facebook Pixel

Річна ціна на газ: коли і як працюватиме

Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), опублікувала проєкт рішення, у якому йдеться про те, що річна ціна на газ для населення може почати діяти з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022-го.

У документі зазначається, що ухвалення вищезазначеного проєкту постанови надасть можливість побутовим споживачам користуватися природним газом за фіксованою ціною впродовж року.

Як працюватиме фіксована річна ціна на газ

Постачальники, які постачають або планують постачати газ, мають розмістити на своїх сайтах базову річну пропозицію для побутових споживачів, яка діятиме з 1 травня 2021-го до 30 квітня 2022 року.

Водночас проєкт зобов’язує постачальників оприлюднити на сайтах ціну на природний газ до 25 квітня цього року. Компанії не мають права змінювати ціну впродовж року. Зміни можуть наступати тільки першого числа місяця.

У Нацкомісії додали, що постачальники зможуть робити й інші пропозиції побутовим споживачам щодо користування газом, що підвищить можливості для розвитку конкуренції на роздрібному ринку природного газу.

Quote«Вищезазначені зміни сприятимуть захисту прав побутових споживачів завдяки стабілізації цін на природний газ в умовах відкриття ринку природного газу та розвитку конкуренції на ньому», — йдеться в повідомленні.

Варто додати, що строк дії річної ціни не залежить від дати початку постачання споживачу, однак триватиме до 30 квітня наступного року. Нацкомісія має розглянути постанову 5 березня.

Контекст. Раніше Кабмін затвердив максимальну ціну на газ на рівні 7 грн за кубометр. Також було встановлено й максимальну вартість розподілу газу — 1,8 грн за кубометр. Пізніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів разом із Міністерством енергетики та «Нафтогазом» працюють над введенням річного продукту для забезпечення стабільної ціни на газ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉