Вакцинація, ціна на газ і НАТО: головне з виступу Шмигаля в Раді

Денис Шмигаль у Верховній Раді. Фото: сайт Кабміну

Денис Шмигаль у Верховній Раді. Фото: сайт Кабміну

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 19 лютого виступив у Верховній Раді. Під час «години запитань» до уряду він розповів про регулювання цін на газ в Україні, вакцинацію проти COVID-19, співробітництво країни з НАТО та інше, передає агентство «Інтерфакс-Україна». The Page публікує головне з виступу.

Вакцинація проти коронавірусу й ситуація з COVID-19 в Україні

За словами Шмигаля, кампанія з вакцинації в Україні розпочнеться найближчим часом, і відстрочення постачання вакцин на неї не вплине.

Також він згадав про COVID-19 в Івано-Франківську, заявивши, що регіон «палає від епідемії».

Telegram Logo

«Івано-Франківська область сьогодні посідає перше місце в антирейтингу. Епідемія розвивається в області та місті Івано-Франківську дуже швидкими темпами. На жаль, цього року місцевою владою не було зроблено жодного кроку, щоб зупинити цю епідемію. Івано-Франківська область сьогодні фактично палає від епідемії».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Шмигаль про ціни на газ в Україні

Прем'єр-міністр зазначив, що Кабінет міністрів разом із Міністерством енергетики та «Нафтогазом» працює над введенням річного продукту для забезпечення стабільної ціни на газ. Крім зміни ціни на газ у лютому-березні, уряд напрацьовуватиме і пропонуватиме літні продукти та стабілізацію ціни для населення.

Quote«Щодо співпраці з європейськими партнерами, то, безумовно, цей діалог триває. Ми просимо їхні технології, а також поділитися досвідом, як здешевлювати ціну на газ і електроенергію», — сказав він, додавши, що Україна веде переговори з міжнародними фінансовими організаціями щодо співфінансування проєктів зі здешевлення вартості газу.

Шмигаль про роботу Міненерго

Прем'єр розраховує, що Рада якнайшвидше ухвалить законопроєкт № 4531, на який раніше президент Володимир Зеленський наклав вето. Він дає можливість розблокувати роботу Міністерства енергетики й виплатити зарплати в енергосекторі. Шмигаль пояснив, що глава держави його ветував, адже в ньому були некоректно виписані повноваження виконувачів обов'язки міністрів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Фактично цей законопроєкт не давав змоги розблокувати роботу Міністерства енергетики й залишав без можливості виплати зарплат усю енергетичну галузі. 50 тис. осіб не мають підписаних бюджетних програм», — пояснив він.

Шмигаль про НАТО

Глава уряду також розповів про те, що на зустрічі з генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу Єнсом Столтенбергом Україна отримала важливий сигнал про те, що двері НАТО для країни відчинені.

«Під час наступного саміту НАТО планується підтвердити політику відкритих дверей Альянсу. Успіх євроатлантичної інтеграції повністю залежить від ефективності реалізації реформ, зокрема реформи інститутів безпеки відповідно до норм і підходів НАТО».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини