Facebook Pixel

Інфляція прискориться до 7,7% у 2022 році. НБУ погіршив прогноз

Національний банк України погіршив прогноз інфляції на 2022 рік із 5 до 7,7% у зв'язку з реалізацією проінфляційних чинників.

«Національний банк погіршив прогноз інфляції на 2022 рік із 5% до 7,7%… Зокрема, світові ціни на енергоносії залишатимуться вищими, ніж очікувалося. Це не тільки тиснутиме на виробничі витрати бізнесу, а й потребуватиме поступового перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги», — повідомляє прес-служба НБУ.

Регулятор зазначив, що Україна — імпортер інфляції з боку більш розвинених в економічному плані торгових партнерів.

«Зберігається і суттєвий ціновий тиск із боку країн — торгових партнерів України, у яких інфляція лише наближається до пікових значень», — зазначили в повідомленні.

Також регулятор назвав чинники, які стримуватимуть зростання цін:

  • посилення монетарної політики НБУ;
  • корекція світових цін на сировинні товари;
  • вплив рекордних минулорічних урожаїв.

«Очікується, що базова інфляція в наступні роки сповільниться до близько 4%», — ідеться в повідомленні.

Вказується, що спад інфляційної хвилі позначиться на більш суттєвій корекції цін на сировину, продовольство та логістику.

За оцінками Нацбанку, інфляційна динаміка протягом 2022 року буде достатньо волатильна через ефекти бази порівняння, а інфляційний сплеск буде більш тривалий, ніж передбачалося раніше.

«Зважаючи на потужність проінфляційних факторів та необхідність подальшої підтримки постпандемічного відновлення економіки, повернення інфляції в цільовий діапазон 5% ± 1 в.п. за дотримання закладених у базовий сценарій монетарних умов передбачається в середині 2023 року», — зазначено в повідомленні.

Раніше, у жовтневому прогнозі, НБУ очікував повернення інфляції до 5% під кінець 2022 року.

У 2021 році базова інфляція зросла до 7,9% із 4,5 у 2020 році. Оброблені продовольчі товари протягом року подорожчали на 13%. Фактична споживча інфляція у грудні 2021 року залишалася вища за прогноз, проте річна інфляція (грудень 2021-го до грудня 2020-го) сповільнилася до 10%.

Подякувати 🎉