Facebook Pixel

Юань обійшов долар у валютних розрахунках рф. Назавжди?

Китайський юань замінив долар США як валюту, що найбільше торгується в росії на тлі санкцій Заходу проти москви через агресію щодо України. До вторгнення обсяг торгів юанем на російському ринку був незначним.

Уперше юань обійшов долар за місячним обсягом торгів у лютому 2023-го, а в березні різниця стала помітнішою. Про це вранці 4 квітня 2023 року пише Bloomberg на підставі щоденних звітів про біржові операції.

На зміну позицій вплинули передусім додаткові санкції проти кількох російських банків, які до того мали можливість здійснювати транскордонні перекази в доларах та інших валютах «недружніх» до Кремля країн. Йдеться, зокрема, про Raiffeisen Bank International.

Президент Китаю Сі Цзіньпін після переобрання поїхав саме до москви, де пообіцяв Кремлю розширити співпрацю у сфері торгівлі, інвестицій, ланцюгів постачання, великих проєктах, енергетиці та високих технологіях.

На початку 2023 року російське Міністерство фінансів перевело ринкові операції на юань замість долара. Нова структура фонду національного багатства теж розрахована на тримання 60% активів саме в юанях. А російський центробанк регулярно закликає компанії та громадян переводити активи в рублі або «дружні» валюти.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉