Facebook Pixel

Raiffeisen згортає активність у рф, але не виходить

Австрійська банківська група Raiffeisen Bank International (РБІ) згортає діяльність в росії, проте дату повного виходу в банку досі не називають. Про це йдеться в оновленій позиції групи RBI щодо рф, яку було розміщено 30 березня 2023 року.

Група планує просувати потенційні угоди, направлені на продаж чи відокремлення «Райффайзенбанк росія» і деконсолідацію російської дочки з РБІ згідно з міжнародними та російськими законами.

Quote«Ми зобов’язуємося й надалі зменшувати свою бізнес-активність в Росії, водночас і далі просуваємо такі потенційні угоди», – заявили в банку.

У банку уточнили, що він продовжить частину операцій у рф і планує підтримувати клієнтів, «включно з тими, на яких вплинуло зменшення бізнес-активності в росії».

Також РБІ посилається на «зобов’язання підтримувати співробітників на всіх ринках, де присутня група РБІ». У росії штат групи налічує понад 9 тис. людей.

Як саме Raiffeisen Bank International згорнув діяльність у рф:

  • група РБІ частково зменшила свою бізнес-активність у росії;
  • мінімізував «транскордонні контакти групи РБІ з росією»;
  • зменшив позики клієнтам «Райффайзенбанк росія»
  • відокремив капітал банку у рф.
Quote«За будь-якого розвитку подій, зокрема, у разі деконсолідації групою РБІ «Райффайзенбанку росія» до нуля, коефіцієнт CET1 групи залишиться стійким», – пояснили в банку.

Надалі банк планує зменшувати позики клієнтам у рф і зменшувати загальний обсяг транзакцій в іноземній валюті.

Quote«Це призведе до скорочення надходжень від платіжного бізнесу групи RBI» та до «зменшення дохідності від російського «Райффайзенбанку», додали в групі.

Контекст. У березні 2023 року стало відомо, що Raiffeisen Bank International і «Сбєрбанк росії» обговорюють варіант обміну активами.

23 березня 2023 року НАЗК внесло RBI до переліку міжнародних спонсорів війни. Топи групи є в цьому переліку з кінця 2022 року.

У січні президент Зеленський увів санкції проти іншої російської «доньки» групи – «Райффайзен Лізинг».

Це відбулося після міжнародного скандалу щодо того, що «Райффайзенбанк росія» визнає так звані «ЛНР» і «ДНР» і видає пільгові кредити російським військовим. RBI тоді відповів, що його банк у рф просто дотримується місцевого законодавства.

НБУ закликав усі міжнародні фінансові групи звернути діяльність в росії, яка веде агресивну війну в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉