Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Raiffeisen Bank обговорює схему обміну активами зі Сбєрбанком

Raiffeisen Bank обговорює схему обміну активами зі Сбєрбанком. Фото: УП

Raiffeisen Bank обговорює схему обміну активами зі Сбєрбанком. Фото: УП

Можливий обмін активами між Raiffeisen Bank International і російським Ощадбанком було обговорено керівництвом австрійського банку з метою отримання виручки, яку RBI заробив у росії в 2022 році, але не може вивести через обмеження російської влади.

Про це пише австрійське видання Falter із посиланням на «конфіденційний» документ із засідання правління RBI.

Видання повідомляє про те, що керівництво Raiffeisen Bank International розглядало можливість передачі дивідендів, отриманих від свого російського бізнесу, Ощадбанку в обмін на активи європейської «дочки» банку Sberbank Europe, яка зареєстрована в Австрії.

При цьому, за даними газети, йдеться про вартість активів приблизно €2 млрд — стільки становив чистий прибуток Райффайзенбанку в росії торік.

Сбєрбанк може отримати або ці гроші, або повністю «дочку» Raiffeisen Bank International у Білорусі — «Пріорбанк», загальна сума балансу якого становить теж близько €2 млрд.

Quote«Сбєрбанк росії отримує право вимоги дивідендів і/або субординовані кредити від RBI або, альтернативно, Райффайзен Банк Білорусь», — цитує Falter документ із засідання правління.

Усередині RBI секретний план отримав кодову назву «Проєкт Червоний птах» (Project Red Bird).

За планом, Raiffeisen Bank International не отримуватиме активи Sberbank Europe безпосередньо в обмін на дивіденди, які залишилися замороженими: для цього буде створено посередницьку компанію Red Bird, якій Ощадбанк передасть 100% свою частку в Sberbank Europe, а також усі її активи та зобов'язання.

Необхідність використання посередника газета пов'язує з увагою Мінфіну США до RBI: Red Bird відведе юридичні та економічні ризики від Raiffeisen Bank International і передасть йому доходи від продажу активів Sberbank Europe.

RBI у відповідь на запит Falter повідомив, що банк дотримується всіх санкцій, а будь-які угоди заздалегідь узгоджуватимуть із владою і здійснюватимуть тільки за наявності всіх дозволів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини