Facebook Pixel

Зеленський запропонував конфіскувати активи Сбербанку та ВЕБ.РФ в Україні

РНБО 11 травня вирішила примусово вилучити в Україні такі права власності РФ і її резидентів:

  • 99,77% акцій Промінвестбанку (ПІБ), що належать держкорпорації розвитку «ВЕБ.РФ»;
  • 100% акцій «Міжнародного резервного банку» («МР банк»), що належать Сбербанку Росії.

Це рішення президент Володимир Зеленський того самого дня ввів у дію своїм указом № 326 і зареєстрував у Раді законопроєкт № 7371, який має затвердити його указ. Таку процедуру передбачено законом «Про примусове вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів».

Також підлягають вилученню фінансові активи у вигляді прав вимоги боргу «ВЕБ.РФ» до ПІБ на 0,93 млрд грн і Сбербанку до «МР банку» на 14,9 млрд грн.

Крім того, вилучаються інші фінансові активи зазначених «дочок» російських банків, за винятком 3 млрд грн «МР банку», які спрямовуються на задоволення вимог його кредиторів.

Нагадаємо, що уряд України 9 квітня ухвалив рішення про вилучення корпоративних прав і фінансових активів виведених із ринку на початку війни «МР банку» та ПІБу.

Нацбанк 11 березня направив до Кабміну лист, у якому запропонував примусово вилучити в дохід держави фінансові активи «МР банку» та ПІБу. Повідомлялося, що сумарно в дохід держави може бути направлено приблизно 26 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉