Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

НБУ відкликав ліцензії та ліквідує «дочок» російських Сбербанку та ВЕБ в Україні

Національний банк ухвалив рішення відкликати банківські ліцензії та ліквідувати банки, що перебувають під контролем Російської Федерації — АТ «Міжнародний резервний банк» і «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» (ПАТ «Промінвестбанк»), який на 99,77% належить Державній корпорації розвитку «ВЕБ.РФ».

Право ухвалювати такі рішення НБУ надає ухвала від 24 лютого 2022 р. № 19 «Про особливості припинення діяльності банків в умовах воєнного стану».

«Коли наша армія самовіддано й хоробро боронить кожен клаптик рідної землі від російської агресії, ми в центральному банку не можемо дозволити, щоб «дочки» державних банків країни-загарбника й далі працювали в Україні та оперували грошима українців», — заявив глава НБУ Кирило Шевченко.

Цей крок ухвалено правлінням Національного банку одноголосно й затверджено рішеннями від 25 лютого 2022 року № 90-рш/БТ і № 91-рш/БТ «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» і відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Акціонерного товариства «Міжнародний резервний банк».

Російська Федерація є акціонером і власником 50,00000004427% статутного капіталу ПАТ «Сбербанк Росії» та 100% статутного капіталу Державної корпорації розвитку «ВЕБ.РФ». Отже, їхні дочірні банки перебувають під опосередкованим контролем Росії та її керівництва.

Нагадаємо, що НБУ за добу зібрав майже 300 млн гривень в еквіваленті, які призначені для підтримки Збройних сил України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉