Facebook Pixel

НБУ скоригував валютні правила та порядок рефінансування банків

Правління Нацбанку внесло зміни до постанови від 24 лютого №18 «Про роботу банківської системи у період запровадження військового стану». Тепер:

  • Банкам заборонені операції з російськими й білоруськими рублями та навіть операції, учасником яких є юридична чи фізична особа, що перебуває в РФ чи Білорусі. Також заборонено виконання зобов'язань перед такими особами.
  • Обмежено бланкове рефінансування. Банк може отримати таке рефінансування обсягом, що не перевищує 30% залишків коштів фізичних осіб на 23 лютого. «У разі зміни ситуації на грошово-кредитному ринку частка залишків коштів фізичних осіб може бути переглянута», — зазначається в документі.
  • Національний банк може здійснювати за зверненням банків дострокове погашення депозитних сертифікатів НБУ не пізніше наступного робочого дня з дня звернення за номінальною вартістю з виплатою відсотків за фактичний час від дати розміщення сертифікатів до дати їх погашення.
  • Трохи пом'якшені валютні обмеження: банки, які мають залишки валютних цінностей у касах до 24 лютого, можуть продавати їх клієнтам. Також банки можуть продавати клієнтам валюту за кошт власної валютної позиції для виконання цими клієнтами своїх зобов'язань за кредитними договорами (зокрема, відсотки) перед банками.
  • Визначено випадки, за яких уповноваженим установам дозволяється здійснювати за дорученням клієнтів торгівлю валютними цінностями та транскордонні перекази валютних цінностей з України, а також порядок здійснення цих операцій.
  • визначено порядок проведення щоденних операцій із купівлі доларів США Нацбанком у банків.

Нагадаємо, що 24 лютого о 04:50 президент РФ Володимир Путін фактично оголосив війну Україні, а російські війська розпочали вторгнення на територію нашої країни.

З того часу The Page стежить за розвитком ситуації та регулярно інформує про найважливіші події.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉