Facebook Pixel

НБУ пояснив, чому вважає нинішню ситуацію на валютному ринку контрольованою

Національний банк продовжує шляхом інтервенцій з продажу валюти згладжувати надмірні курсові коливання за дотримання режиму гнучкого курсоутворення, ситуація на валютному ринку залишається контрольованою. Про це йдеться у заяві НБУ, яку опубліковано увечері 23 лютого.

Загалом з початку цього року Національний банк продав 2,1 млрд доларів, а обсяг міжнародних резервів зараз становить близько 28 млрд доларів.

НБУ нагадав, що в березні 2020 року він був змушений за місяць продати майже 2,3 млрд доларів для заспокоєння ажіотажного попиту на ринку, що виник на тлі початку пандемії коронавірусу, а тоді резерви становили 26,3 млрд доларів.

Регулятор пояснює нинішнє перевищення попиту на валюту над її пропозицією та послаблення гривні «значною напругою в інформаційному середовищі через агресивну політику Росії» та психологічним фактором. На його думку, ці фактори не можуть діяти довго

Також НБУ вважає, що на сьогоднішній день немає макроекономічних причин для ослаблення гривні.

У Нацбанку зазначили, що залишок готівкової валюти в банківській системі знаходиться на належному рівні – близько 1,2 млрд доларів (в еквіваленті) порівняно з 1 млрд доларів на початку 2022 року. На сьогоднішній день, на відміну від березня 2020 року, регулятор не отримував скарг населення на відсутність готівкової валюти в касах банків або небанківських обмінниках.

Постачання готівкової валюти, погоджені Національним банком, здійснюються за планом. НБУ додав, що має в своєму розпорядженні достатній запас готівкової валюти, щоб підтримувати при необхідності валютну ліквідність банківської системи.

Раніше The Page повідомляло, що на 24 лютого НБУ встановив офіційний обмінний курс на рівні 29,25 грн за долар. Це на 26 копійок більше ніж курс на 23 лютого. Курс сформувався на тлі очікування запровадження в Україні надзвичайного стану.

Сьогодні, 23 лютого, в Україні розпочала роботу місія МВФ з нового (другого) перегляду програми співпраці stand-by. В онлайн-режимі будуть проводитися зустрічі з представниками Кабміну, НБУ та Офісу президента.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉