На міжбанківському валютному ринку гривня ослабла до 29,55 — 29,6 грн за долар США, а на чорному ринку курс перевищив 30 гривень, проте НБУ не має наміру вводити жодних адміністративних обмежень щодо обігу гривні та її обмінного курсу.
Станом на 15:00 торги за доларом відбуваються у форматі гри «на підвищення», і курс продажу досяг 29,6 грн за один долар США. На чорному ринку курс долара перевищив 30,3 грн.

Учасники торгів явно схвильовані можливим запровадженням надзвичайного стану в Україні.
Нагадаємо, що Верховна Рада збереться на засідання о 17.00 23 лютого для голосування за введення надзвичайного стану.
НБУ тим часом не водитиме жодних адміністративних обмежень щодо обігу гривні та її обмінного курсу. Голова правління НБУ Кирило Шевченко в інтерв'ю Reuters запевнив, що Нацбанк і далі реалізовуватиме політику рухомого курсу.
«Ми глибоко переконані, що зараз немає потреби вводити будь-які адміністративні обмеження. На наш погляд, такі обмеження, навпаки, спричиняють ажіотаж», – сказав Шевченко.

За його словами, міжнародні валютні резерви, які зараз становлять $28 млрд, дають змогу банку продовжувати інтервенції для згладжування коливань на ринку.
«Нацбанк не має ані мети щодо курсу, ані «коридору», на який орієнтуватиметься. Курс залежатиме від попиту та пропозиції на ринку», — сказав голова НБУ.
Шевченко нагадав, що з початку 2022 року курс гривні до долара США знизився на 6% внаслідок відтоку іноземного капіталу на понад $600 млн. Нерезиденти виводили кошти з ОВДП і, відповідно, збільшили попит на валюту. Також попит на валюту спостерігався з боку імпортерів енергоносіїв.
У НБУ вважають, що волатильність ринку спричинена переважно психологічними, а не макроекономічними чинниками.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Платіжна директива PSD3: все, що треба знати тим, хто працює з платежами в ЄС