Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Долар на чорному ринку вже вище за 30 гривень. НБУ не збирається вводити обмеження

Долар на чорному ринку вищий за 30 гривень. Фото: facebook НБУ

Долар на чорному ринку вищий за 30 гривень. Фото: facebook НБУ

На міжбанківському валютному ринку гривня ослабла до 29,55 — 29,6 грн за долар США, а на чорному ринку курс перевищив 30 гривень, проте НБУ не має наміру вводити жодних адміністративних обмежень щодо обігу гривні та її обмінного курсу.

Станом на 15:00 торги за доларом відбуваються у форматі гри «на підвищення», і курс продажу досяг 29,6 грн за один долар США. На чорному ринку курс долара перевищив 30,3 грн.

monitoring-chernogo-rynka-google-chrome.jpg

Учасники торгів явно схвильовані можливим запровадженням надзвичайного стану в Україні.

Нагадаємо, що Верховна Рада збереться на засідання о 17.00 23 лютого для голосування за введення надзвичайного стану.

НБУ тим часом не водитиме жодних адміністративних обмежень щодо обігу гривні та її обмінного курсу. Голова правління НБУ Кирило Шевченко в інтерв'ю Reuters запевнив, що Нацбанк і далі реалізовуватиме політику рухомого курсу.

«Ми глибоко переконані, що зараз немає потреби вводити будь-які адміністративні обмеження. На наш погляд, такі обмеження, навпаки, спричиняють ажіотаж», – сказав Шевченко.

За його словами, міжнародні валютні резерви, які зараз становлять $28 млрд, дають змогу банку продовжувати інтервенції для згладжування коливань на ринку.

«Нацбанк не має ані мети щодо курсу, ані «коридору», на який орієнтуватиметься. Курс залежатиме від попиту та пропозиції на ринку», — сказав голова НБУ.

Шевченко нагадав, що з початку 2022 року курс гривні до долара США знизився на 6% внаслідок відтоку іноземного капіталу на понад $600 млн. Нерезиденти виводили кошти з ОВДП і, відповідно, збільшили попит на валюту. Також попит на валюту спостерігався з боку імпортерів енергоносіїв.

У НБУ вважають, що волатильність ринку спричинена переважно психологічними, а не макроекономічними чинниками.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини