Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Інвестори й далі виводять капітали з України, скуповуючи долар

Інвестори активно виводять капітали з України, скуповуючи долар. Фото: pixabay.com

Інвестори активно виводять капітали з України, скуповуючи долар. Фото: pixabay.com

Нерезиденти та спекулянти й далі виводять капітали з країни, активно скуповуючи долар. Напередодні портфель нерезидентів в ОВДП зменшився ще на 0,5 млрд грн, а з початку року нерезиденти вийшли з ОВДП на понад 9,1 млрд грн.

Як повідомляє керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин, єврооблігації також падають.

«Прибутковість 10-річних бондів перевищила напередодні 10,8%. Водночас до виходу з українських активів підштовхує не лише ризик бойових дій, а й розпродажі на світових ринках в очікуванні жорсткішої політики центробанку США», — зазначив він.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

До виходу нерезидентів підключаються локальні інвестори, імпортери та населення. На цьому тлі гривня далі здає свої позиції, опустившись до позначки 28,8 грн за долар США. НБУ змушений проводити агресивніші інтервенції, зрізуючи пікові заявки. Водночас традиційне для кінця місяця погашення ПДВ знижує пропозицію валюти, ускладнюючи ситуацію.

Проходження позначки 28,6 грн за долар активізувало імпортерів, наприклад аграріїв, щодо закупівлі добрив. Тиск на гривню створює й можливе поновлення закупівель газу в лютому. У гру також включається населення, створюючи попит на готівку.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«У кого закінчилися депозити або є не строкові вклади, намагаються конвертувати гривню в долар, підстьобуючи рух», — уточнив Шевчишин.

На тлі високих ставок дохідності Мінфін не може залучити достатні ресурси.

«Напередодні ледве змогли «серед своїх» розмістити ОВДП на 2,8 млрд грн. Утім, позитивом є новина про допомогу Європи на 1,2 млрд євро, а також очікування перегляду в лютому чинної програми співпраці з МВФ», — вважає аналітик.

Найближчим часом гривня продовжить ослаблення з метою 28,9 — 29 грн за долар США. Лише пом'якшення тла новин і зміна настроїв покупців зможуть зламати ситуацію.

Коментарі

Всі новини