Facebook Pixel

Курс валют. Ринок націлений на ослаблення гривні

В Україні очікується ослаблення гривні Фото: facebook/НБУ

В Україні очікується ослаблення гривні Фото: facebook/НБУ

Валютний ринок України націлений на ослаблення гривні через суттєве зростання імпорту енергоносіїв, їжі та іншої продукції внаслідок високих внутрішніх цін на газ і виходу нерезидентів із країни.

Про це повідомив Андрій Шевчишин, експерт інформаційного аналітичного центру Forex Club в Україні.

«Ринок націлений на ослаблення гривні. Очікується суттєвий приріст імпорту енергоносіїв, а також зростання імпорту частини продукції підприємств, зупинених через високі ціни на газ», — повідомив він.

Telegram Logo

Також відновили вихід із країни нерезиденти. За даними Шевчишина, від початку року (фактично за 3 робочі дні — The Page) нерезиденти зменшили портфель ОВДП майже на $2 млрд грн.

«З огляду на погіршення настроїв на світових фінансових ринках в очікуванні посилення кредитно-грошової політики ФРС США вони збережуть вихід», — зазначив він.

Ринок також закладає можливу появу на ринку ліквідності, що не була повною мірою реалізована наприкінці 2021 року. Зокрема, відшкодування ПДВ і бюджетних коштів підрядникам, що може посилити тиск на гривню.

Курс гривні слабшає тиждень поспіль

На неповному робочому тижні між новорічними святами та православним Різдвом гривня й далі втрачала позиції, унаслідок чого долар досяг шестимісячних максимумів.

Курс гривні в понеділок, 10 січня, відкрив торги на позначках 27,5 грн за долар США. Завершення торгів о 17:00 за київським часом показало подальше, хоча й не значне, але неухильне ослаблення національної валюти до рівня 27,52 грн за долар США.

«Найближчим часом гривня тестуватиме на міцність рівень 27,5 грн за долар зі спробами покупців продовжити ослаблення курсу», — сказав аналітик.

Коментарі

Всі новини