Купівля через термінали та відправка в «Дії»: в Україні змінилися правила продажу валюти

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Національний банк змінив в Україні правила продажу і купівлі валюти. Як йдеться на сайті регулятора, вони почали діяти з 17 січня 2021 року і є частиною лібералізації валютного ринку в Україні.

Нові правила продажу валюти в Україні

  • Банки і фінустанови матимуть право купувати валюту у населення за безготівкові в гривні за допомогою терміналів самообслуговування. Після продажу гроші будуть зараховані на особисті поточні рахунки фізичних осіб.
  • Фізичні особи зможуть отримати або відправляти валюту з-за кордону, користуючися цифровим паспортом в додатку «Дія». Йдеться про інформацію з ID-карти або біометричного закордонного паспорта.
  • Регулятор також скасував заборону на операції фізосіб з придбання та продажу іноземної валюти за гривні на умовах «форвард», тобто контракт на продаж у майбутньому.
  • Ба більше, Нацбанк дозволив і юрособам проводити операції з продажу іноземної валюти на умовах «форвард».
  • Центральний банк також зняв заборону на здійснення банками операції на умовах «своп» з фізичними особами-резидентами, якщо перша частина такої операції передбачає продаж клієнту іноземної валюти або банківських металів.

Варто нагадати, що раніше в Україні почали працювати нові віртуальні валютні карти, а великі компанії отримали можливість мати дорожні в доларах й євро та дозволили робити великі покупки за кордоном (до 150 тис. грн в еквіваленті). Ба більше, за новими правилами торгувати валютою дозволили поштовим відділенням, кредитним спілкам і ломбардам.

Контекст. Наприкінці 2020 року Національний банк оновив Стратегію валютних інтервенцій в зв'язку з закінченням попередньої стратегії, розрахованої на 2016-2020 роки, і додав до неї завдання підтримувати достатні міжнародні резерви.

Telegram Logo

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини