Facebook Pixel

НБУ оновив Стратегію валютних інтервенцій і зробив її безстроковою

Національний банк оновив Стратегію валютних інтервенцій в зв'язку з закінченням попередньої стратегії, розрахованої на 2016-2020 роки, і додав до неї завдання підтримувати достатні міжнародні резерви. Новий документ є безстроковим, йдеться в офіційному повідомленні регулятора.

В оновленій стратегії збережене завдання згладжування коливань валютного ринку, що необхідно для уникнення негативного впливу надмірної волатильності обмінного курсу й екстраординарних подій на валютному ринку на цінову і фінансову стабільність, а також стійкість економічного зростання.

НБУ підтримуватиме трансмісії облікової ставки як основного інструменту грошово-кредитної політики в разі її недостатньої дієвості.

Визначено п'ять принципів проведення валютних інтервенцій на міжбанківському валютному ринку:

  • відповідність режиму інфляційного таргетування. Мета проведення валютних інтервенцій підпорядковується цілям НБУ, найбільш пріоритетним з яких є досягнення та підтримка цінової стабільності;
  • відповідність режиму плаваючого курсоутворення. НБУ не має мети як щодо певного значення, так і стосовно діапазону курсу. Також регулятор не протидіє фундаментальним тенденціям обмінного курсу та не посилює їх;
  • мінімальна достатність використання валютних інтервенцій. Масштаби і частота інтервенцій відповідають мінімальному, втім, достатньому рівню для ефективного виконання зазначених вище завдань;
  • конструктивна невизначеність параметрів і тактики проведення валютних інтервенцій для учасників валютного ринку. НБУ визначає обсяги, частоту і момент здійснення валютних інтервенцій на підставі оцінки ринкової ситуації;
  • рівні умови участі суб'єктів ринку. Критерії участі суб'єктів ринку у валютних інтервенціях є відкритими і прозорими і визначаються в нормативно-правових актах Національного банку.

Незмінними залишилися чотири ключові форми валютних інтервенцій: аукціон, інтервенція за єдиним курсом, інтервенція з найкращим курсом і адресна інтервенція. На додаток до традиційних умов проведення валютних інтервенцій («тод», «том» і «спот») Нацбанк врахував можливість застосування деривативів. Регулятор підкреслив, що деривативні фінансові інструменти можуть застосовуватися тільки за умови, що це не призведе до розбалансування ситуації у відповідних сегментах ринку.

Додатково. За перші 18 днів грудня Нацбанк купив на міжбанківському валютному ринку в золотовалютні резерви $378,6 млн для стримування зміцнення курсу гривні.

Подякувати 🎉