Facebook Pixel

Зеленський ввів в дію санкції РНБО проти російського «Райффайзен Лізинг»

Президент України Володимир Зеленський в суботу, 28 січня, ввів в дію санкції РНБО проти ТОВ «Райффайзен Лізинг», російської доньки міжнародної банківської групи Raiffeisenbank International (RBI).

Лізинговий підрозділ RBI в росії є в підсанкційному переліку 182 російських і білоруських компаній, а також трьох фізичних осіб. Під санкції на десять років потрапили компанії, що займаються вантажними перевезеннями, лізингом транспортних засобів і хімічним виробництвом.

Quote«Політичне рішення українського уряду внести близько 30 російських лізингових компаній, у тому числі Raiffeisen Leasing Russia, до санкційного списку означає, що лізингові товари клієнтів Raiffeisen Leasing Russia можуть бути конфісковані на території України», – сказав представник RBI у неділю, 29 січня, в офіційному коментарі Reuters.

Компанія «Райффайзен Лізинг» (Limited Liability Company "Raiffeisen-Leasing"), що зареєстрована в Москві, спеціалізується на наданні лізингу автомобілів і автонавантажувачів по всій рф. На кінець грудня 2022 року обсяг фінансованого лізингу склав 362 млн євро.

Quote"З початку війни компанія не укладала нових лізингових контрактів», — додав речник RBI.

За даними російської компанії, восени 2021 року «Райффайзен-Лізинг» профінансував десятимісячний контракт на закупку в беларусі 1000 залізничних платформ приблизно на $50 млн.

Контекст: В середині січня 2023 року австрійські ЗМІ оприлюднили свідоцтво того, що «Райффайзен банк росія» надає пільгові кредити військовим рф та мобілізованим на території так званих «ЛНР» та «ДНР».

Національний банк України звернувся до міжнародних банків, які продовжують діяльність в росії, у тому числі до RBI, з вимогою вийти з країни-окупанта.

У відповідь RBI заявила, що розглядає варіанти виходу з росії, та запевнила, що не веде діяльності на окупованих територіях:

Quote«Можемо запевнити вас, що RBI ані самостійно, ані через свої дочірні компанії не веде жодної господарської діяльності на територіях Донецької та Луганської областей, а також півострову Крим».

Нагадаємо, топ-менеджери групи Raiffeisenbank International Йоханн Штробль і Андреас Гшвентер є у списку «Війна та санкції» Міністерства закордонних справ України та НАЗК і також можуть бути включені в санкційний список РНБО.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉