Нові тарифи Трампа викликали паніку практично на всіх ринках, що призвело до обвалу цін на нафту на 7% через очікування глобальної тарифної війни та скорочення світової торгівлі. Зрозумівши, що в умовах економіки, що падає, боротися за високі ціни на нафту марно, організація ОПЕК+ прискорила відновлення видобутку.
Вісім країн-учасниць ОПЕК+ 3 квітня вирішили прискорити зняття раніше прийнятих в обсязі 2,2 млн барелів на добу обмежень у видобутку нафти і збільшити видобуток з травня на 411 тис. барелів на добу. У пресрелізі повідомляється, що рішення про прискорення збільшення видобутку прийнято «через поліпшення фундаментальних ринкових факторів і позитивного прогнозу ринку, що триває». Це збільшення може бути призупинено або скасовано залежно від умов, що змінюються, а «гнучкість дозволить країнам-учасницям прискорити компенсацію втрат».
Наступна зустріч ОПЕК+ запланована на 5 травня, на ній обговорюватимуться квоти на видобуток із червня – учасники мають намір щомісяця переглядати ринкові умови, дотримання угоди та компенсації.

Динаміка цін на нафту
Згідно з новим планом, квота Росії у травні становитиме 9,1 млн барелів на добу, Саудівської Аравії – 9,2 млн.
Аналітики зазначають: травневі додаткові поставки нафти втричі перевищать раніше запланований обсяг. Почасти це робиться для того, щоб покарати членів організації, які видобували надлишкову нафту, зокрема Казахстан та Ірак.
На рішення ОПЕК+ також міг вплинути зовнішній тиск, включаючи заклик президента США Дональда Трампа знизити ціни на нафту та необхідність заповнити втрати барелів через посилення санкцій США щодо Ірану.
Контекст. Останніми роками ОПЕК+ була найстійкішим захисником найвищих цін на нафту у світі. Очікувалося, що на відеоконференції 3 квітня коаліція виробників сирої нафти на чолі з Саудівською Аравією та Росією просто нагадає членам, які порушили правила, про необхідність дотримуватися встановлених ними лімітів видобутку, а потім уже затвердить існуючий план поступового збільшення видобутку. Натомість вони влаштували шок – збільшили постачання втричі порівняно із запланованим обсягом у травні.
Після багатьох місяців надлишкового виробництва в Казахстані та Іраку міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман вийшов з терпіння, повідомили джерела, які попросили не називати їхніх імен. Більше, ніж очікувалося, зростання видобутку в травні буде просто «аперитивом», якщо ці порушники не покращать свої показники, сказав принц.
Трохи більше п'яти років тому на початкових етапах пандемії Covid-19 принц Абдулазіз спровокував руйнівну цінову війну з Росією, збільшивши видобуток до більш ніж 11 млн барелів на день, щоб змусити Москву погодитися на масштабне скорочення видобутку.