Американські акції впали найбільше з початку пандемії, втративши $2,5 трлн, оскільки нові різкі торговельні тарифи президента Дональда Трампа розпалили широко поширені побоювання рецесії та змусили інвесторів шукати безпечні облігації, а також ієну. Про це пише Bloomberg.
Індекс S&P 500 впав на 4,8% — найбільше падіння з червня 2020 року — і знову увійшов у технічну корекцію після жорстокого глобального падіння ринків від Токіо до Лондона. Індекс Nasdaq 100 втратив 5,4% — найгірший день з вересня 2022 року — через 9%-ві збитки Apple Inc. та падіння акцій Nvidia Corp. і Tesla Inc. Все, від виробників кросівок до одягу, впало після того, як Трамп запровадив нові тарифи на ключові країни-виробники, включаючи В'єтнам та Індонезію. Акції Nike Inc. впали на 14%. Lululemon Athletica Inc., Abercrombie & Fitch Co. і Gap Inc. також знизилися.
У середу Трамп ввів найкрутіші американські тарифи за останнє століття, заявивши, що застосує 10% тариф на весь експорт в США, зі ще більш високими митами для близько 60 країн, щоб протистояти великому торговельному дисбалансу з США. Найбільше постраждали акції найризикованіших секторів ринку — акції невеликих компаній, що стало попереджувальним сигналом для інвесторів. Індекс Russell 2000 впав на 6,6% на так званому технічному ведмежому ринку, втративши понад 20% порівняно зі своїм рекордом наприкінці 2021 року.
Незважаючи на широкі розпродажі, інвестори вилучали ризиковані акції зі своїх портфелів, караючи акції швидкозростаючих компаній, які вели ринок вгору протягом останніх двох років. Волатильність знову зросла, оскільки індекс волатильності Cboe злетів до 30, найвищого рівня цього року. Продовження розпродажу в п'ятницю, коли буде опублікований урядовий звіт про зайнятість за березень, загрожує збільшенням втрат S&P до шести з останніх семи тижнів.
«Цей звіт про зайнятість має вирішальне значення. Зараз ми набагато більш вразливі до рецесії, враховуючи тарифи, ніж кілька місяців тому, і це дасть нам уявлення про те, наскільки високим був рівень зайнятості до запровадження тарифів», — сказала портфельна менеджерка Kayne Anderson Rudnick Джулі Біль.

Індекс S&P 500
У п'ятницю інвестори побачать щомісячний звіт про зайнятість — перший важливий показник за квартал, який може мати широкі наслідки для ринків облігацій, акцій і валют, а також для наступних кроків ФРС. Наприкінці тижня голова ФРС Джером Пауелл має виступити з промовою, яка буде проаналізована на предмет ознак слабкості, що поширюється на робочу силу.
Ринок деривативів прогнозує більшу волатильність у майбутньому. За словами Стюарта Кайзера, керівника відділу стратегії торгівлі акціями Citigroup Inc. в США, опціонні трейдери роблять ставки на те, що S&P 500 зросте приблизно на 1,4% у будь-якому напрямку в п'ятницю після публікації даних про зайнятість, виходячи з цін на реальний ринок, що склалися на момент публікації.
«Масштаби тарифів і кількість країн, що постраждали, стали великим шоком, викликавши побоювання, що це перший постріл майбутньої тривалої торговельної війни, яка потрясе ринки і зупинить економіку. Чи означає це, що наближається рецесія? Очевидно, що ринки дають зрозуміти, що необхідно перезавантажити перспективи зростання», — сказав головний інвестиційний директор Baker Boyer Bank Джон Каннісон.

S&P 500 перевіряє рівень підтримки Make or Break на рівні 5500
Індекс долара Bloomberg впав найбільше за весь час, нафта впала, а золото подешевшало до рекордних позначок. Індекс S&P 500 впав на 12% від свого рекорду, встановленого в лютому. Автовиробники General Motors Co. і Ford Motor Co. впали. Акції роздрібної торгівлі були розгромлені: Best Buy впали на 18%, а Dollar Tree — на 13%.
Трейдери облігаціями збільшили ставки на зниження процентних ставок Федеральним резервом через побоювання, що торговельна війна негативно вплине на економіку США, в результаті чого прибутковість 10-річних казначейських облігацій опустилася трохи нижче 4% вперше з жовтня. Рейтингове агентство Fitch попередило, що тарифи є «зміною правил гри» для світової економіки, причому тарифи в цілому загрожують знизити економічне зростання США на 2% цього року і підняти інфляцію майже до 5%, згідно з даними UBS.
В умовах, коли торговельна війна Трампа набула повного розмаху, інвестори та аналітики напружено очікують на шквал попереджень щодо корпоративних прибутків, які можуть підштовхнути фондовий ринок. З початку року аналітики знизили свої прогнози щодо показників S&P 500 на 2025 рік. Згідно з даними Bloomberg Intelligence, компанії S&P 500 цього року зростуть на 9,5%, тоді як на початку січня їхні прибутки зросли майже на 13%.
Акції RH, компанії з виробництва меблів для дому класу люкс, впали на 40%, що стало найбільшим падінням за всю історію після того, як її річний прогноз зростання доходів не виправдав очікувань Волл-стріт. Аналітики кажуть, що новий раунд тарифів додає «значно більше невизначеності».
На додачу, американські постачальники послуг у березні розширювалися найповільнішими темпами за останні дев'ять місяців, а кількість повторних заявок на допомогу з безробіття зросла до найвищого рівня з листопада 2021 року.
«Боже, що тепер? Що робитимуть інші країни? Ми ще маємо побачити, якими будуть заходи у відповідь з боку інших країн. Очевидно, що фондовий ринок відчуває, що це матиме негативний вплив на зростання економіки та доходів», — сказав старший портфельний менеджер Globalt Investments Томас Мартін.