Після того, як президент США Дональд Трамп оголосив про тарифи, акції впали, облігації злетіли, долар виріс, а азіатські ринки були готові до падіння. Про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на Nasdaq впали на 4%, причому найбільше постраждав технологічний сектор, оскільки Китай є важливим виробничим центром. Акції Apple впали майже на 7% у неробочий час.
Ф'ючерси на S&P 500 впали на 3,3%, а ф'ючерси на Nikkei — більш ніж на 4%. Австралійські акції впали на 2%.

«Ці тарифи не є неочікуваними, але вони невиправдані. Багато інших країн постраждають від сьогоднішнього рішення сильніше, ніж Австралія, і жодна нація не підготовлена краще, ніж Австралія», — прокоментував нові тарифи прем’єр Австралії Ентоні Албанізі.
Долар США був вищим на американських гірках валютної торгівлі, за винятком ієни, яка підскочила до 148,15 за долар, яка є безпечною валютою.
Золото було на волосину від нових рекордних максимумів, а ф'ючерси на казначейські облігації США підскочили через побоюваннях уповільнення економічного зростання в США. Нафта, яка торгується як індикатор глобального зростання, впала більш ніж на 2%, залишивши ф'ючерси на американську нафту на рівні 69,73 долара за барель.
«Ми б охарактеризували цей список тарифів як «гірший за найгірший сценарій», якого боялися на вулиці», — кажуть аналітики Wedbush, зазначивши, що ланцюжок постачання технологій на Тайвані і в Китаї сильно постраждав.
Ф'ючерси на процентні ставки в США зросли, оскільки інвестори оцінили уповільнення зростання в США і більш високу ймовірність зниження ставок.
«Оприлюднені сьогодні вранці тарифні ставки значно перевищують базові очікування, і якщо вони не будуть оперативно знижені, очікування рецесії в США різко зростуть», — сказав ринковий аналітик IG Тоні Сикамор.
Ритейл та електронна комерція
Walmart, Target, Best Buy та інші американські ритейлери готуються до ймовірного удару, особливо по ключовому постачальнику — Китаю.

Як на нові тарифи Трампа відреагували біржі і ринки
Трамп запровадив 46% мита на В'єтнам, що, ймовірно, вплине на виробників одягу та спортивного одягу від Nike до On Holding, оскільки вони постачають близько половини своєї продукції з цієї країни.
Ліквідація торгової лазівки під назвою «de minimis», яка дозволяє товари вартістю менше $800 ввозити в США безмитно і з мінімальними перевірками, також вдарить по інтернет-магазинах зі зниженими цінами.
Такі гравці електронної комерції, як Shein, Temu, що належать PDD Holdings, та AliExpress, що належить Alibaba, покладаються на de minimis, щоб утримувати ціни на низькому рівні.