Мита президента США Дональда Трампа можуть підірвати глобальні ланцюги поставок, які Пентагон створював десятиліттями. Це може підняти ціни на американську зброю та ускладнити міжнародне протистояння Китаю. Про це пише Politico.
Чим мита Трампа загрожують оборонному сектору США
Американський оборонний сектор озброює більшу частину світу. Водночас політика Трампа, спрямована на самостійність США та широкі тарифи для всіх торговельних партнерів країни, може підірвати довіру до Америки та передбачуваність глобальних оборонних відносин.
Трамп називає свій тарифний план кроком, щоб вирівняти зовнішню торгівлю та повернути США втрачені доходи. Проте це може зруйнувати інші його обіцянки перетворити США на індустріальний центр і мінімізувати могутність Китаю.
«Ціни зростуть, і ціни, які має заплатити Міністерство оборони США, зростуть. Наш оборонний бюджет, якщо ми хочемо підтримувати той самий тип сил, стане дорожчим», – сказав високопоставлений член Сенату зі збройних сил у штаті Аризона Марк Келлі.
Зокрема, глобальний ланцюжок поставок настільки складний, що деякі оборонні продукти перетинають кордони кілька разів, що призведе до значних витрат через мита.
«США повинні виробляти запчастини без надмірної залежності від імпорту для основних матеріалів», – йдеться виконавчому розпорядженні Білого дому про введення тарифів.
Якщо США не зроблять винятків для сектору оборони, це може затримати виробництво зброї американського виробництва для країни та інших покупців.
«Буде дефіцит поставок, око за око, і наші союзники та інші партнери збираються вжити заходів у відповідь. Деякі потенційно життєво важливі матеріали або коштуватимуть набагато дорожче, ніж вони робили, або просто не будуть доступні», – сказав Білл Грінволт, колишній чиновник із закупівель Пентагону.
Глобальні тарифи – від 20% на імпорт з ЄС та до 10% на товари із Великої Британії та Австралії – також можуть перервати співпрацю в галузі оборони між цими країнами.
Зокрема, це стосується американських винищувачів F-35, якими керують 20 країн, а також важливих проєктів ракетної та протиповітряної оборони з Норвегією та Ізраїлем.
«Ми розраховуємо на найкраще обладнання у США. Європейський промисловий потенціал значно покращився, і ми хочемо бути постачальниками безпеки, а не просто споживачами», – сказав європейський чиновник.
Це означає, що ЄС планує більше інвестувати у власне виробництво, щоб зменшити залежність від американських частин і компонентів для зброї.
Американські Бізнес-групи вимагають, щоб оборонна промисловість отримала стратегічний виняток із тарифів Трампа, щоб уникнути вищих витрат для Пентагону, збоїв у ланцюзі поставок і невиконання безпекових зобов’язань країни.
Деякі законодавці-республіканці також наполягають на винятках.
Нагадаємо, США сказали, що вони хочуть, щоб Європа продовжила купувати американську зброю після того, як ЄС обмежив американських виробників для участі у тендерах на озброєння.