Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ціна алюмінію злетіла до $3,1 тис. за тонну вперше з 2008 року на тлі дорогої електроенергії

Ф'ючерс на алюміній під час торгів 13 жовтня 2021 року перевищив $3118 за тонну вперше з липня 2008 року через ціну на електроенергію, що зросла, яку виробляють з природного газу, що аномально здорожчав.

Про це свідчить потоковий графік investing.

fyuchers-na-alyuminiy-potokovyy-grafik-investingcom-google-chrome.jpg

Чому зростають ціни на алюміній

Подорожчання алюмінію спостерігається з квітня 2020 року. Але на початку вересня 2021 року відбувся різкий стрибок на тлі державного перевороту в Гвінеї в Західній Африці. На цю країну припадає близько 20% світових постачань бокситів, з яких виробляють алюміній.

Зростання ціни триває й надалі через енергетичну кризу, яка веде до скорочення постачань цього металу. А сфера його застосування широка — від пивних банок до iPhone.

Китайський слід

Додатковим драйвером зростання вартості алюмінію стали побоювання щодо зниження його виробництва в Китаї. Держрада Китаю 8 жовтня заявила, що дозволить підвищити ціни на електроенергію для пом'якшення наслідків енергетичної кризи.

Ряд алюмінієвих заводів у Китаї законсервований і виробництво в країні, ймовірно, досягло піку в короткостроковій перспективі.

В умовах дефіциту на ринку й необхідності стимулювання інвестицій у нове виробництво за межами Китаю ціни можуть сягти $3400 доларів за тонну в найближчі 12 місяців.

Роль електроенергії у виробництві алюмінію

За даними Bloomberg, для виробництва тонни алюмінію потрібно близько 14 МВт•год електроенергії. Цього обсягу енергії достатньо для того, щоб утримувати середній британський будинок протягом більше трьох років.

Це наочно показує, як ризик скорочення постачань пов'язаний із зростанням цін на енергоносії в Європі й Азії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини