Facebook Pixel

Прихід хунти у Гвінеї накрутив ціни на алюміній до десятирічних максимумів

Прихід військових до влади та повалення президента Гвінеї Альфи Конде підняло ціни на алюміній до максимумів за десятиліття, внаслідок чого акції виробників алюмінію Norsk Hydro (NHY.OL) і Rusal (RUAL.MM) зросли.

Як зазначає агентство Reuters, ціни на алюміній на Лондонській біржі металів піднялися на 1,8% до $2775 за тонну, найвищого рівня з травня 2011 року.

Гвінея — невелика держава в Західній Африці, другий виробник бокситів у світі, з яких добувають алюміній. Держава — провідний постачальник цієї сировини до Китаю.

Telegram Logo

Контекст. Проти президента Конде у Гвінеї весь час наростало невдоволення після того, як він минулого року домігся переобрання на третій термін поспіль на президентську посаду. Такий крок спричинив бурхливі вуличні демонстрації, а опозиція заявила про десятки вбитих.

Уранці 5 вересня відбулася стрілянина поблизу президентського палацу в столиці Гвінеї. За словами свідків, було чути автоматні черги.

Конде прийшов до влади 2010 року на перших демократичних виборах у країні після здобуття Гвінеєю незалежності від Франції в 1958 році. Багато хто вірив, що його президентство стане чимось новим для багатої на корисні копалини країни. Однак опоненти вважають, що він не зміг поліпшити життя гвінейців, більшість яких живуть у злиднях.

Коментарі

Всі новини