Facebook Pixel

Ціна урану за місяць зросла на 68% — до максимумів за 9 років. Які подальші перспективи росту

Ціни на уран виросла на 68% — до максимумів за 6 років. Фото: pixabay.com

Ціни на уран виросла на 68% — до максимумів за 6 років. Фото: pixabay.com

Ціни на уран піднялася з локального мінімуму 16 серпня в $30,3 за фунт до $50,8 на 19 вересня, чого не спостерігалося з травня 2012 року.

За трохи більше місяця ціна зросла на 68%, що незрівнянно вище, ніж в інших фінансових інструментах в цей час, повідомляє Investing.

Ціни на уран виросла на 68% і перевищили $ 50 за фунт

Ціни на уран виросла на 68% і перевищили $ 50 за фунт

Драйвером зростання стала агресивна скупка фізичного урану новим спеціалізованим ETF Sprott Physical Uranium Trust (SPUT).

Telegram Logo

Фонд став масштабно розміщувати свої паї і залучати кошти з широкого ринку для спотових покупок даного активу. З середини серпня на дані цілі фонд направив понад $200 млн на досить обмеженому ринку.

Це вплив в основному спекулятивний, штучний. Але має під собою фундаментальні підстави, орієнтовані на середньострокове і довгострокове майбутнє.

Багато років вартість урану стагнувала на рівнях $20-30 після катастрофи на АЕС «Фукусіма» в Японії в 2011 році. Але активний імпульс цінами зараз надають два нових і потужних тренда останніх років. Це курс на декарбонізацію і ліквідацію наслідків пандемії.

«Зелений» перехід виражається в поступовій відмові від вуглеводнів і різко підвищує на перспективу значимість атомної енергетики і сировини для неї — урану. Наприклад, Японія знову запускає свої АЕС. США довели частку ядерної енергетики в своєму балансі до 19% і припускають далі її розвивати.

Зростання популярності АЕС пов'язане з тим, що поновлювані джерела енергії (ВДЕ) не можуть створити базове навантаження на мережі через випадковість генерації, а не тоді коли потрібно споживачеві.

АЕС вже мають розвинену інфраструктуру і здатні збільшувати вироблення енергії більш динамічно. При цьому видобуток урану в світі не росте, а знижується.

Ці тенденції створюють перспективу росту котирувань урану в подальшому. Цим і скористався SPUT вельми вдало для себе, у відсутності інших великих гравців.

Зараз уран на багаторічних максимумах і набагато випереджає реалії. Якщо фізичний попит не підніметься до адекватних рівнів цінам, цілком може статися корекція в район технічного рівня підтримки $37-39 за фунт.

У довгостроковій перспективі все виглядає вельми вдало. Через 1-2 роки для більшості споживачів урану закінчиться діючий період контрактів. І при укладенні нових договорів, при розширенні попиту по описаним причинам, ціни здатні піти до $60. Відповідно, на перспективу є сенс розглядати покупки в разі корекції до вищевказаних технічних рівнів.

Коментарі

Всі новини