Facebook Pixel

Світові ціни на вугілля досягли 10-річного максимуму на тлі розмов про скорочення викидів

За останній рік ціни на енергетичне вугілля зросли вдвічі. Фото: Pixabay

За останній рік ціни на енергетичне вугілля зросли вдвічі. Фото: Pixabay

Ціни на енергетичне вугілля зросли до максимальних рівнів за десятиліття через високий попит. Збільшенню попиту на вугілля для ТЕС сприяли, зокрема, дефіцит природного газу, зростання споживання електроенергії, а також несприятливі погодні умови в Китаї. Одночасно закриття ряду шахт в Колумбії, повені в Індонезії і Австралії, а також скорочення поставок в Китай через конфлікт з Сіднеєм обмежили пропозицію на ринку. Про це повідомило видання Green Deal.

За останній рік ціни на енергетичне вугілля зросли вдвічі. Вугілля з поставкою в країни Північно-Західної Європи подорожчало до максимуму з листопада 2011 року, а з початку року додало 64%.

Вартість вугілля, що поставляється з австралійського Ньюкаслу, основна частина якого йде в Азію, в червні піднімалася вище $121 за тонну — максимуму за 10 років. З початку року ціна збільшилися на 56%.

Telegram Logo

Зростання вартості вугілля цьгоріч суттєво вище, ніж підйом цін на нафту, мідь або інші види сировини.

Ціни на вугілля, ймовірно, залишатимуться високими в найближчі кілька місяців, вважають експерти. Glencore заявила, що має намір продовжувати видобуток на належних їй родовища вугілля в Австралії, ПАР і Латинській Америці. BHP Group має намір відмовитися від активів з виробництва енергетичного вугілля. Anglo American недавно відокремила свій південноафриканський вугільний бізнес.

«Пропозиція вугілля скорочується і, можливо, швидше, ніж знижується попит», — вважає аналітик Liberum Том Прайс.

Ціни на енергетичне вугілля в Європі ростуть, незважаючи на те, що вартість квот на викиди CO2 також підвищується. Цього року квоти в Євросоюзі подорожчали на 69%, перевищивши 50 євро за тонну.

Подорожчання квот повинно обмежувати попит на вугілля, використання якого призводить до більш високих викидів, ніж використання газу. Однак, оскільки ціни на газ також ростуть, його використання стає менш вигідним для споживачів, тому вони знову звертаються до вугілля.

Додатково. Міненерго України планує завершити закриття підприємств вугледобувної промисловості до 2030 року, в ході якої частина державних шахт будуть передані генеруючої компанії «Центренерго» і приватизовані разом з нею.

Коментарі

Всі новини