Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Дешеве вугілля: як «Центренерго» збирається знизити вартість сировини

«Центренерго» підтримує передачу перспективних державних шахт компанії з подальшим зменшенням собівартості вугілля, яке вони видобувають.

Про це в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» розповів в. о. гендиректора «Центренерго» Олександр Корчинський.

За його словами, Фонд держмайна працює над цією пропозицією, щоб концептуально її викласти, юридично правильно оформити та почати реалізовувати.

Державні шахти наразі є дотаційними, а собівартість видобування вугілля на деяких з них – на рівні 7,5-8 тис. грн за тонну, коли відпускна ціна складає 1,95 тис. грн/тонна.

Однак навіть така ціна не дозволяє «Центренерго» працювати у прибуток, адже собівартість виробництва електроенергії з вугілля держшахт складає 1,65 грн. Водночас на ринку на добу наперед її вартість досягала 1,2 грн/кВт-год.

Корчинський зазначив, що зараз частину держшахт недоукомплектовано персоналом, оскільки в період простою шахтарі знайшли роботу в інших галузях.

Quote«Треба доукомплектувати перспективні шахти та забезпечити шахтарів житлом. Перспективні шахти треба доукомплектувати обладнанням і битися за зниження собівартості, щоб вона була прийнятною», — додав він.

Варіант об'єднання «Центренерго» з шахтами не повинен привести до зниження інтересу інвесторів до компанії для її подальшої приватизації, наголосив Корчинський.

Контекст. Рішення уряду зобов'язати «Центренерго» виробляти електроенергію тільки за рахунок вугілля призведе до зростання собівартості виробництва та завдасть шкоди компанії. Перехід «Центренерго» повністю на вугілля збільшить борги компанії на 2,2 млрд грн.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини