Facebook Pixel

Виступили проти. «Центренерго» не хоче купувати вугілля в Ахметова за ціною «Роттердам+»

Компанія «Центренерго» виступає проти купівлі вугілля за формулою «Роттердам+». На її думку, формула є неприйнятною моделлю ціноутворення з точки зору державних інтересів та економіки, повідомили в пресслужбі «Центренерго».

У заяві йдеться, що з 10 липня почав працювати оперативний контракт між компанією і ДТЕК Ріната Ахметова на постачання вугілля за фіксованою ціною — понад 1,6 тис. грн за тонну. На шахті «Добропілля» відвантаження вже почалося.

У «Центренерго» зазначають, що головні питання все ще залишаються відкритими і компанія збирається відстоювати свої позиції щодо їхнього вирішення.

Quote«Визнаючи можливість прирівнювання ціни українського вугілля до імпортного біржового паритету, «Центренерго» наполягає: коефіцієнт «плюс» має враховувати реальні транспортні витрати від української шахти до української теплової електростанції, а не містити в собі віртуальний фрахт із Нідерландів», — йдеться у повідомленні.

У компанії наголошують, що середня ринкова ціна електроенергії в липні 2020 року склала 1,17 грн за кіловат, а собівартість на вугіллі — 1,6 грн, у комбінованому режимі — близько 1,4 грн. У «Центренерго» стверджують, що ринкова ціна електроенергії у разі закупівлі вугілля за ціною понад 1,9 тис. грн за тонну зовсім не відповідає собівартості, а отже, породжує нові збитки та борги.

Quote«Годі й говорити про те, що навіть малоприйнятні для «Центренерго» понад 1,9 тис. грн за тонну — це далеко від собівартості вугілля. Адже насправді вона є значно вищою», — пише компанія.

У заяві також йдеться, що за оперативним контрактом між компаніями відпрацьовуються економічні й технічні параметри. Після того як їх проаналізують, розроблятимуть новий стратегічний контракт.

«Без розв'язання ключових питань — справедливої об'єктивної формули ціноутворення, відкриття кредитної лінії для отримання обігових коштів і скасування подвійних стандартів — ми не зможемо рухатися в цьому напрямку», — резюмували в «Центренерго».

Контекст. Нещодавно Міненерго запропонувало Раді нацбезпеки та оборони (РНБО) ввести тимчасову заборону на використання природного газу та мазуту для ТЕС як основного виду палива. Головна причина такої пропозиції — підтримка ринку збуту для приватних і державних вугільних компаній.

Пізніше Кабмін розпорядився в процесі виробництва електроенергії на теплових станціях використовувати виключно кам'яне вугілля внутрішнього видобутку, а не чистіший природний газ, ціна якого суттєво впала через економічну кризу.

Минулого тижня стало відомо, що «ДТЕК Енерго» продаватиме «Центренерго» вугілля без посередників за ціною, яка є прив'язаною до імпортного паритету.

Подякувати 🎉