Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чим загрожує рішення Кабміну про заборону використовувати газ — позиція «Центренерго»

Рішення уряду зобов'язати «Центренерго» виробляти електроенергію тільки за рахунок вугілля призведе до зростання собівартості виробництва та завдасть збитків компанії. Крім того, у Фонді держмайна та у «Центренерго» не відкидають можливості оскарження у суді рішення Міненерго стосовно заборони на використання газу для ТЕС.

Про це, відповідаючи на запитання журналіста The Page, повідомили глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко і виконуючий обов'язки глави «Центенерго» Олександр Корчинський після засідання Антикризового енергетичного штабу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За словами голови ФДМУ у Україні є 29 державних шахт, 20 років просять фіндопомогу, цим держшахтам доплачується з бюджету 50% зарплати. Уряд надав ще 3 млрд грн допомоги, а зараз намагається і покласти на держкомпанію, яка вже майже банкрут зобов'язання купляти економічно невигідне вугілля.

«Треба нарешті визначити стратегію по шахтам і Міненерго повинно проводити політику по вугільній галузі. А також разом з менеджментом «Центренерго» забезпечити роботу підприємства та не вганяти його в борги».

Дмитро Сенниченко

Дмитро Сенниченко

голова Фонду держмайна

Фонд держмайна разом з радником повинно підготувати об'єкт і вивести його на приватизацію, тому на енергетичному штабі голова ФДМУ та в. о. голови «Центренерго» звітували про фінансовий стан.

Підписуйтесь на нас в Google News!

За словами Корчинського, при тій вартості вугілля, яка сьогодні є 1950 грн — це вартість вугілля з державних шахт. При чому це теж така досить віртуальна цифра, бо минулого місяця, у травні ті ж самі шахти відпускали вугілля по 2200 грн.Тобто 1950 грн — це не середньозважена ціна, а така, яка є сьогодні.

«При такій ціні вугілля, якщо працювати тільки на вугіллі без газу, то собівартість продукції електроенергії коштуватиме приблизно 1,62 грн при тому, що на ринку на добу на перед ця вартість вчора була 1,26 грн, а середньозважена — 1,3 грн.».

Олександр Корчинський

Олександр Корчинський

Виконуючий обов'язки голови «Центренерго»

Водночас, якщо підприємство працюватиме на газу, який ситуативно коштує 2333 грн, то кінцева собівартість була б приблизно 1,2 грн. При комбінованому використання газу та вугілля для продукції електроенергії — приблизно 1,45 грн. Збиток від цього все ще менший, ніж він буде при використанні лише вугілля, додав Корчинський.

Quote«Однак керівник «Центренерго» вже зробив план виплат шахтам, який складає близько 50 млн грн. Однак банкрутувати одну компанію для вирішення проблеми, якій вже 20 років — зовсім не державницький підхід, а проблему потрібно вирішувати комплексно», — зазначив голова ФДМУ.

Водночас Корчинський пояснив, що якби ціна вугілля була менша на 400-500 грн, то й собівартість була б прийнятною, на рівні — 1,2 грн.

Також Сенниченко зазначив, що уряд та Міненерго повинні провести реформу вугільної промисловості замість того, щоб продовжувати вкладати у неприбуткові шахти бюджетні гроші.

Крім того, до Міненерго було направлено листа з поясненнями до чого можуть призвести подібні зобов'язання з економічним обгрунтуванням.

Quote«Потрібно знайти точку беззбитковості та працювати на комбінованому паливі, якщо така ринкова ситуація», — підсумував Сенниченко.

Коментарі

Всі новини