Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Мільярдні збитки «Центренерго»: що розкрив аудит і що буде з держкомпанією

За результатами аудиту компанія «Центренерго» торік отримала 1,9 млрд грн прямих збитків. Також існує й кредиторська заборгованість у розмірі 4 млрд грн. Ба більше, наразі вартість підприємства взагалі є від'ємною — мінус 1,4 млрд грн, як порівняти її активи та заборгованість.

Про це повідомили глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко і новий виконувач обов'язків глави «Центренерго» Олександр Корчинський після засідання Антикризового енергетичного штабу.

Quote«З компанії з 2004 року, за оцінками експертів, вивели близько 100 млрд грн, було дві невдалі спроби приватизації, була спроба банкрутства», — зазначив Сенниченко.

Під час обговорення з урядом в.о. глави компанії та голова ФДМУ висловили думку про те, що компанія повинна працювати в прибуток. Проте через стан компанії неможливо фінансово й технічно задовольнити всіх шахтарів і шахти, бо ціна вугілля є зависокою.

Quote«За сьогоднішньої кон'юктури ціни вугілля та газу собівартість виробництва була б дешевшою на газу», — зауважив голова Фонду держмайна.

Тому у ФДМУ запропонували провести відповідні розрахунки й розробити для компанії публічні спецзобов'язання (ПСО), якщо уряд і Міненерго хочуть змусити державне підприємство «Центренерго» купувати дороге вугілля.

Контекст. Окружний адмінсуд Києва заборонив ФДМУ змінювати членів дирекції «Центренерго», а саме виконувача обов'язків директора Володимира Потапенка.

Наприкінці січня суд заборонив ФДМУ здійснювати приватизацію «Центренерго» доти, доки підприємство не завершить судові розгляди з компанією «Укрдонінвест» Віталія Кропачева, яку ФДМУ не допустив до попереднього конкурсу з продажу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини