Facebook Pixel

ФДМ звільнив керівництво «Центренерго», пов'язане з Коломойським

Фонд держмайна змінив керівництво «Центренерго», пов'язане з Ігорем Коломойським, за допомогою комплексу заходів, а саме: рішення суду, збори наглядової ради, внесення змін до реєстру.

Новим главою держкомпанії став Олександр Корчинський, повідомив глава Фонду державного майна Дмитро Сенниченко.

«Ми зробили висновки після попередньої невдалої спроби призначити нового керівника компанії та провели одноденну блискавичну операцію: рішення суду, збір наглядової ради, внесення змін до реєстру та подання нового керівника «Центренерго» Олександра Корчинського. Все це — сьогодні, буквально за 4-5 годин», — написав глава ФДМ.

За його словами, зараз ФДМ не має інформації про стан справ на підприємстві, а попереднє керівництво «Центренерго» приховувало дані аудиту.

«Все це ми робимо для того, щоб «Центренерго» перетворився з чорної діри українського бюджету, де зникли близько 100 млрд гривень з 2004 року, на двері до економічного розвитку та інвестицій. Від прозорості та порядку на підприємстві до успішної і розумної приватизації — дорога пряма та коротка», — додав Сенниченко.

Контекст. Окружний адмінсуд Києва заборонив ФДМ змінювати членів дирекції «Центренерго», а саме виконуючого обов'язки директора Володимира Потапенка.

Наприкінці січня суд заборонив ФДМ здійснювати приватизацію «Центренерго» доти, доки підприємство не завершить судові розгляди з компанією «Укрдонінвест» Віталія Кропачова, яку ФДМ не допустив до попереднього конкурсу з продажу.

Кабінет міністрів 26 лютого погодив пропозицію ФДМ про призначення новим в. о. гендиректора «Центренерго» ексменеджера компанії «Технова», яка володіє Чернігівською ТЕЦ, Олександра Корчинського.

«Центренерго» — генеруюча компанія з державною часткою в акціонерному капіталі у розмірі 78,3%. До складу компанії входять три ТЕС: Вуглегірська (Донецька область), Зміївська (Харківська область) і Трипільська (Київська область). Їхня сукупна потужність – 7 660 МВт, або близько 14% загальної потужності електростанцій України.

На ТЕС компанії встановлено 23 енергоблоки, 18 з яких споживають вугілля антрацитової групи. Решта п'ять працюють на газомазутному паливі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉