Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

16 січня Гороховський у суді знову намагатиметься повернути Приватбанк

16 січня Гороховський в суді знов намагатиметься повернути ПриватБанк. Фото: Укрінформ.

16 січня Гороховський в суді знов намагатиметься повернути ПриватБанк. Фото: Укрінформ.

У понеділок, 16 січня, Господарський суд Києва розгляне справу за позовом колишнього топменеджера та співвласника Приватбанку й теперішнього засновника monobank Олега Гороховського проти Міністерства фінансів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Приватбанку, повідомив прессекретар Приватбанку Олег Серга.

Quote«Наприкінці одинадцятого місяця широкомасштабної агресії російської федерації проти України колишні власники Приватбанку на чолі з Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим не полишають судових спроб незаконно повернути собі державний банк», — прокоментував Олег Серга.

За його даними, у позові (справа № 910/18211/19) пан Гороховський просить визнати недійсним договір купівлі-продажу акцій Приватбанку від 21 грудня 2016 року державі. Аналогічні позови, ініційовані Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, також зараз перебувають у провадженні Господарського суду м. Київ.

1 лютого 2023 року Велика Палата Верховного Суду має розглянути також позов іншого колишнього співвласника та голови правління Приватбанку Олександра Дубілета та вирішити, чи застосувати в цій справі положення «антиколомойського закону». Ці висновки матимуть вплив на всі подібні справи, ініційовані колишніми власниками та топменеджерами Приватбанку проти України.

Quote«Приватбанк вірить у неупередженість українських суддів і розраховує на справедливий і об’єктивний розгляд зазначених справ з огляду на потенційні критично важливі наслідки цих рішень для фінансової системи України», — додав Олег Серга.

У Приватбанку нагадали, що в грудні 2016 року націоналізація врятувала банк від фінансового краху через дії колишніх власників. Це коштувало державі понад 155 млрд грн.

Уперше Олег Гороховський подав позов до суду ще у 2019 році, але в липні 2020 року Господарський суд Києва закрив провадження в справі на підставі положень так званого «антиколомойського закону», які прямо забороняють повернення банків, виведених із ринку, колишнім власникам і акціонерам.

Згодом суди апеляційної та касаційної інстанції скасували ухвалу про закриття провадження та повернули справу до Господарського суду для продовження розгляду.

Сьогодні в Господарському суді Києва перебувають понад 40 судових справ за позовами колишніх власників Приватбанку, поданих з метою незаконного відновлення їхнього права власності на акції банку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини