Facebook Pixel

Верховний суд оголосив перерву у справі про вклади Суркісів у Приватбанку

Брати Суркіси. Фото: УНІАН

Брати Суркіси. Фото: УНІАН

Велика палата Верховного суду перенесла розгляд скарги Нацбанку, Міністерства фінансів і державного Приватбанку на рішення судів нижчих інстанцій з позовом сім'ї Суркісів. Причина — необхідність Генпрокуратури ознайомитися з матеріалами справи.

Про це повідомило видання liga.net з будівлі суду.

Суркіси оскаржують рішення НБУ про те, що вони пов'язані з Приватбанком. Сім'я також хоче скасувати договір обміну понад 1 млрд грн на акції Приватбанку (bail-in), які пізніше держава викупила за 1 грн.

Telegram Logo

Нацбанк, Мінфін і Приватбанк хочуть відстояти законність процедури bail-in, адже якщо Суркіси виграють, то інші її учасники можуть вимагати відмінити процедуру на суму 29 млрд грн. До того ж визнання договору незаконним може поставити під питання всю націоналізацію фінустанови.

Старший юридичний консультант Нацбанку Сергій Колосюк зазначив, що наразі йде близько 50 судових процесів за bail-in на 20 млрд грн, повідомили в пресслужбі Нацбанку.

Контекст. Йдеться про президента футбольного клубу «Динамо» Ігоря Суркіса, його дочку Марину, дочку Григорія Суркіса — Світлану, а також про батька Ігоря та Григорія — Рахміла Суркіса.

Суди перших двох інстанцій у 2017 році скасували рішення Нацбанку, яким члени сім'ї Суркісів визнавалися пов'язаними з Приватбанком особами. На цій підставі суди скасували bail-in в частині їх коштів і зобов'язали повернути Суркісам їх депозити.

У вересні 2018-го в Приватбанку заявили, що в рамках зазначеної справи брати Суркіси отримали від банку понад 1 млрд грн. Ці гроші раніше були на депозиті в банку, але три роки тому їх обміняли на акції додаткової емісії за рішенням тимчасової адміністрації банку в рамках процедури bail-in. А в серпні 2019 року Верховний суд зняв з розгляду справу про повернення Приватбанком родині Суркісів цієї суми.

Нагадаємо, що 19 грудня відбудеться судове засідання у Шостому апеляційному суді Києва. Суд повинен вирішити чи була націоналізація Приватбанку незаконною.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини